„Balandžio 10 dieną, prieš Velykas, man sukilo temperatūra iki 38,4 °C ir prasidėjo nepakeliamas skausmas nugaroje ir žarnyne. Kitą dieną skausmas tik aštrėjo, temperatūra nekrito nuo jokių vaistų, nuo skausmo naktimis nemiegojau. Velykų rytą jaučiausi tragiškai, temperatūros buvo neįmanoma numušti, jėgų visiškai nebuvo. Tad nusprendžiau ieškoti pagalbos – paskambinau į Gargždų ligoninės priimamąjį, bet man pasakė, kad jei priimti mane gali, tik negalės padėti, nes man reikia atlikti echoskopiją, o dar turiu ir temperatūros, todėl būklė rimta ir man reikia vykti į Respublikinę Klaipėdos ligoninę“, – pasakoja Agnė.
Moteris teigia, kad susiruošusi sėdo į automobilį ir išvažiavo į Respublikinės Klaipėdos ligoninės priimamąjį, tačiau ir čia ji buvo pasiųsta pagalbos ieškotis kitur.
„Nuvažiuojame, ten mus prie durų pasitinka jaunas specialistas, pasirodė labai nemalonus, bet, suprantu, gal pervargęs... Jis man pamatavo temperatūrą, sako, jūs karščiuojat, aš jam pasakiau, kad turiu įtarimų, kad man vėl inkstų uždegimas, kurį esu turėjusi prieš 5 metus, nes koronaviruso tikrai negaliu turėti, nes su niekuo nekontaktavau, niekur nebuvau išvykusi. Bet jis man pasakė, kad aš greitai viduriuosiu, nes man koronavirusas, todėl turiu vykti į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių. Aš jam pasakau, kad jau būčiau viduriavus, nes trečia diena kaip kankinuosi, sako, mes nepriimsim, nes jums bus koronavirusas, todėl vykite į Infekcinių ligų skyrių“, – pasakoja Agnė.
Susisiekus su Respublikinės Klaipėdos ligoninės Vidaus medicininio audito skyriaus vadove Salvinija Misikoniene, ji patikino, kad greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai įvertina pacientų būklę ir nukreipia į reikiamą medicinos įstaigą.
„Nuo pat karantino pradžios visose informacinėse priemonėse (taip pat ir prie mūsų įstaigos įėjimo ) skelbiama,kad karščiuojantis pacientas kviestų GMP, siekiant išvengti žmonių judėjimo ir infekcijos platinimo. GMP darbuotojai įvertina paciento būklę ir nukreipia į atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigą pagal susirgimo profilį, o, nesant būtinai pagalbai, rekomenduoja kreiptis pas šeimos gydytoją. Dėl COVID-19 ligos plitimo yra sugriežtinta tiek stacionarizavimo tvarka,tiek ambulatorinių pacientų priėmimo tvarka“, – atsakyme tv3.lt rašė S. Misikonienė.
Moteris teigia, kad lydėdama didelių skausmų, ji nuvyko į Infekcinių ligų skyrių. Čia paskambinus durų skambučiu atsiliepė slaugės, kurios, išklausiusios moters simptomus, įspėjo, kad simptomai – nepanašūs į koronaviruso, todėl jai reikia kreiptis ten, kur ją apžiūrėtu echoskopu.
„Man pasakė, vykite į Klaipėdos jūrininkų arba Respublikinę Klaipėdos ligoninę, bet aš pasakiau, kad mane iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės atsiuntė čia. Bet slaugė pasakė, kad mane turėjo priimti. Aš pagalvojau, kad paskutinė viltis – Klaipėdos jūrininkų ligoninė, bet ten nuvykus man pasakė, kad jie nepriima tokių ligonių, kad priima tik su insultais ir infarktais. Jie mane informavo, kad mane privalo priimti Respublikinė Klaipėdos ligoninė, aš pasakiau, kad ten jau buvau ir manęs nepriėmė. Maloni daktarė susisiekė su ta ligonine ir jai pasakė, kad aš turiu kviestis greitąją, nes tik su greitosios pagalbos automobiliu ten priima“, – teigia Agnė.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Klaipėdos jūrininkų ligoninės administracija, šie patikino, kad pagal galiojančią tvarką medicinos įstaiga negalėjo priimti karščiuojančio paciento.
„Labai apgailestaujame, kad pacientė pateko į nemalonią situaciją ir buvo siuntinėjama iš ligoninės į ligoninę. Tačiau pagal šiuo metu galiojančią nustatytą tvarką, Klaipėdos jūrininkų ligoninė negalėjo priimti karščiuojančio paciento. <...> Pagal jį [Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos patvirtintu paslaugų dėl COVID-19 ir visų kitų ligų ir sveikatos sutrikimų teikimo tvarkos aprašu], Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra ne COVID-19 paslaugas teikianti ligoninė. Tai reiškia, kad nepriima karščiuojančių pacientų, nebent juos yra ištikęs ūminis insultas arba miokardo infarktas. Tokiais atvejais ligoninėje gydomi ir COVID-19 infekuoti pacientai. Visais kitais atvejais karščiuojantiems pacientams pagalba turi būti teikiama kitose gydymo įstaigose“, – atsakyme rašė Klaipėdos jūrininkų ligoninė.
Moteris pasakoja, kad su vyru grįžus į automobilį paskambino greitajai, tačiau ir čia buvo įspėta, kad bus vežama į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių.
„Aš pasakiau, kad man ne koronavirusas, o inkstų uždegimas, bet dispečerė pasakė, kad vis tiek vešime į Infekcinių ligų skyrių, tai man beliko tik atsisveikinti ir važiuoti namo“, – sako Agnė.
Moteris pasakoja, kad grįžusi namo ji telefonu 1808 paskambino užsiregistruoti koronaviruso testui mobiliajame patikros punkte.
„Kitą dieną nuvykau, padarė testą. Ir kitą dieną gavusi atsakymą, kad koronavirusu nesergu, paskambinau savo šeimos gydytojai, kuri pasakė kreiptis į Gargždų ligoninės priimamąjį, kur turėtų atlikti echoskopiją“, – pasakoja moteris.
Lina teigia, kad paskambinus ir paaiškinus, kad ji neserga koronavirusu ir jai būtina pagalba, priimamasis atsakė, kad man reikia kreiptis į šeimos gydytoją, nes jie nieko neįsileidžia.
„Padėjau ragelį, pradėjau verkti, nebežinau, ką daryti ir kur kreiptis, o būsena tokia tragiška, kad nežinau, ar sulauksiu rytojaus“, – pasakoja Agnė.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Gargždų ligoninės atstovais, šie patikino, kad pacientės nurodyti nusiskundimai neatitinka būtinosios pagalbos reikalavimų.
„Gargždų ligoninės priėmimo skyriuje yra teikiama būtinoji pagalba. Pacientės nurodyti nusiskundimai (skausmas apie 1 savaitę laiko) neatitinka būtinosios pagalbos reikalavimus pagal SAM įsakymą. Tokiu atveju pacientė turi kreiptis į šeimos gydytoją kuris sprendžia tolesnę tyrimų ir gydymo taktiką. Gargždų ligoninėje yra du veikiantys echoskopai“, – atsakyme rašė Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė.
Pateko į Respublikinę Klaipėdos ligoninę
Agnė pasakoja iš karto paskambinusi greitajai pagalbai, kur išsakiusi savo negalavimus ir tik pabrėžus, kad turi įrodymą, jog koronavirusu ji neserga, greitoji sutiko atvažiuoti.
„Atvyko greitoji, prieš jai atvykstant pasimatavau temperatūrą gyvsidabriniu termometru, jis rodė 38,1 °C. Atvykusi medikė įėjo į namus, vėl viską papasakoju, jau n-tąjį kartą, ji pamatuoja su savo lazeriniu termometru ir sako, kad aš neturiu temperatūros, rodo 36,8 °C. Aš pasakiau, kad galiu pasimatuoti su savo, bet ji išsiėmė iš dėžutės kitą, elektrinį, įsikišau po pažastimi, o termometrui dar nesupypsėjus ji jau reikalauja jai paduoti. Pasakiau, kad dar nesupypsėjo, bet ji vis tiek paprašė traukt jį lauk. Dar nespėjus baigti matuoti termometras vis tiek rodė 37,8 °C, todėl mane išvežė į ligoninę – į tą pačią Respublikinę Klaipėdos ligoninę, kur mėginau patekti“, – pasakoja moteris.
„Mane į ligoninę priėmė vien todėl, kad telefone turėjau įrodymą, kad nesergu koronavirusu. Ačiū Dievui, ten dirba tokių nuostabių gydytojų. Man pradėjo daryti tyrimus, atlikus CRB tyrimą, kai norma yra 5 mg/l, tai mano kraujo rezultatas rodė 100 mg/l, kas rodė labai didelį uždegimą. Galiausiai man patvirtino diagnozę, kad man man yra šlapimo takų ir dešinės pusės inkstų uždegimas“, – pasakoja Agnė.
Moteris teigia, kad džiaugiasi savo sprendimu nevykti į Infekcinių ligų skyrių, nes pasekmės sveikatai galėjo būti skaudžios.
„Džiaugiuosi, kad aš nesiguliau [į KUL Infekcinių ligų skyrių], turbūt būčiau tikrai mirusi, nes būčiau užsikrėtusi koronavirusu, nors man visai kita liga… Man tik įdomu, kodėl mes, Lietuvoje likę gyventi žmonės, nesulaukiame dėmesio ir pagalbos, o tie, kurie grįžo ir parvežė virusą, jie gauna kuo skubiausią pagalbą ir yra tiriami nuo ligų?“, – stebisi Agnė.
Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis kol kas komentaro nepateikė. Sulaukus komentaro papildysime.
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.