„Kalbant apie Šveicarijos institucijas, pirma krenta akin Aukščiausiasis federalinis tribunolas, kuris yra ne Berne, o Lozanoje. <...> Ta prasme jie tikrai struktūrizuoja savo valstybę, kur tikrai valstybė gali lemti ir pasakyti, kad teisininkų elitas būtų pasiskirstęs po visą šalį. Ir žmonės iš tų regionų, geriausi teisininkai turi darbus šalia savo namų. Tai Šveicarija siūlo tokį modelį, kuris yra pasiteisinęs, kaip aš suprantu, nes ta mada dar tik vystoma“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo T. Žukas.
Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo Vyriausybei suformuoti tikslus, kad valstybės kontroliuojamos įmonės, viešosios įstaigos ir biudžetinės organizacijos kuo daugiau darbo vietų iš sostinės iškeltų į regionus, ypač į atsiliekančias savivaldybes.
„Decentralizavimo efektyvumo prasme mąstant, tai čia yra atskira diskusija. Per efektyvumo kriterijų mes galime pradėti klausti, ar demokratija nėra per brangu ir ne taip efektyvu, kaip diktatūra, kur vienas žmogus sėdėtų ir priimtų sprendimus. Betgi efektyvumas šia prasme nėra vienintelis kriterijus, pagal kurį mes tvarkome savo valstybę. Pavyzdžiui, Vokietijoje, Aukščiausiasis teismas ir Konstitucinis teismas irgi 700 km nuo Berlyno. <...> Aišku, yra patogu, kai žmonės kartu, viename pastate ar viename mieste. Bet iš kitos pusės, kiek ilgoje perspektyvoje pačiai valstybei yra naudinga, kad viskas koncentruota viename taške, o visos apylinkės apmirusios“, - kalbėjo T. Žukas.