Liberalsąjūdietis Arūnas Štaras sako visai sutiksiąs užimti sostinės mero postą, jei pavyktų surinkti daugumą.
Tai portalui „Balsas.lt“ sakė pats sostinės politikas.
„Aš esu paminėtas kaip kandidatas ir esu pasirašęs frakcijos susitarimą kaip seniūnas“, - teigė A. Štaras.
Paklaustas, ar sutiktų eiti sostinės mero pareigas, A. Štaras sakė, kad jeigu pavyktų surinkti daugumą, sutiktų tapti „tos daugumos vadu“.
Liberalų sąjūdžio frakcijos sostinės taryboje narys Vidmantas Martikonis portalui „Balsas.lt“ aiškino, kad konservatoriams nerandant bendros kalbos su Liberalų ir centro sąjunga bei su socialdemokratais, manoma, jog A. Štaro kandidatūra būsianti visiems kaip kompromisas. „Tai gali būti kaip kompromisinė figūra“, - teigė V. Martikonis.
Paklaustas, kada planuojama A. Štarui oficialiai pasiūlyti šias pareigas, V. Martikonis portalui teigė, jog „jam jau yra pasiūlyta. Jau žinoma viešojoje erdvėje. Jūs žinote, vadinasi, visi jau žino“, - tvirtino sostinės politikas.
Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio frakcijos „valdančių frakcijų veiklą miesto taryboje vertina kaip itin neefektyvią, neskaidrią ir nesprendžiančią esminių Vilniaus miestui ir vilniečiams aktualių problemų“, - teigiama trečiadienį išplatintame bendrame frakcijų pareiškime „dėl bendradarbiavimo siekiant suformuoti veiksmingą Vilniaus tarybos daugumą“.
Šios frakcijos tvirtina, jog yra pasiryžusios kuo labiau bendradarbiauti, kad būtų galima kuo greičiau suformuoti naują ir veiksmingą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos daugumą.
Šiuo metu sostinei vadovauja partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Juozas Imbrasas, ir tam, kad jis netektų posto, būtina inicijuoti interpeliacijos procedūrą.
Pasak A. Štaro, nenaudinga inicijuoti interpeliaciją vien tam, kad būtų nuverstas dabartinis sostinės meras J. Imbrasas. „Iš pradžių turime susitarti su kitomis partijomis dėl naujos daugumos. Mes jau pateikėme joms siūlymus ir netrukus viskas bus svarstoma“, - sakė A. Štaras.
Frakcijos kviečia kitas Vilniaus miesto savivaldybės frakcijas, pirmiausia – Tėvynės sąjungą ir socialdemokratus prisijungti formuojant naująją daugumą.
Abiejų frakcijų iškeltai A. Štaro kandidatūrai į sostinės mero pareigas reikės kitų Vilniaus savivaldybės tarybos narių pritarimo.
Pagal savivaldos įstatymą, meras ir jo pavaduotojai netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu už nepasitikėjimą jais balsuoja ne mažiau kaip pusė visų tarybos narių. Tačiau jeigu sprendimas atleisti merą ar jo pavaduotoją nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik po metų.
Dabar valdančiąją koaliciją sostinės taryboje sudaro „Tvarka ir teisingumas“ (12 mandatų), Lenkų rinkimų akcija (6), socialdemokratai (6) bei Nepriklausoma frakcija (4 mandatai).
Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas, jie skelbiasi esantys konstruktyvia opozicija. Valdantiesiems oponuojantys konservatoriai taryboje turi 10 vietų, liberalcentristai - 9.
Vilniaus miesto savivaldybės taryboje iš viso yra 51 vieta.
A. Štaras sostinės meru jau yra buvęs 1990–1992 metas. 1998-aisiais buvo paskirtas AB „Šiaulių bankas“ Vilniaus filialo direktoriumi, 2002 metais buvo UAB „Eika“ direktoriaus pavaduotojas, UAB „Jūros vartai“, UAB „Trakų sodybos“ direktorius. 1990–1993 metais jis ėjo Vilniaus miesto tarybos deputato, nuo 2003 metų sostinės tarybos nario pareigas.
Šiuo metu A. Štaras yra Liberalų sąjūdžio frakcijos Vilniaus taryboje seniūnas, anksčiau ėjęs vicemero pareigas.
J. Imbrasas V. Martikonis