• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva sunkiausią laikotarpį sėkmingai įveikė, tačiau atsipalaiduoti dar negalima ir reikia dar labiau konsoliduoti finansus, teigė už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta pirmadienį po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi.

REKLAMA
REKLAMA

"Akivaizdu, kad Lietuva įveikė sunkiausią kelio dalį. (...) 2009 metais atlikti veiksmai yra tinkami ir adekvatūs esant tokiai makroekonominei padėčiai. (...) Komisijos nuomone, 2010-2012 metų laikotarpyje siekiant įgyvendinti užsibrėžtą tikslą - pasiekti deficito lygį mažesnį nei 3 proc. bendrojo vidaus produkto, reikia įgyvendinti papildomų finansų konsolidavimo priemonių. Dėl to galimybės atsipalaiduoti ir manyti, kad jau viskas baigėsi ir dabar vėl galima valstybės finansus dalinti į kairę ir į dešinę, nėra jokio pagrindo", - teigė A. Šemeta.

REKLAMA

Kuriose srityse reikėtų dar labiau "veržtis diržus", eurokomisaras nekonkretizavo, esą tai yra pačios valstybės reikalas, o Europos Komisija tiesiog tikisi daugiau konkretumo šioje srityje.

Premjeras Andrius Kubilius pažymi, jog eurokomisaro pastabos tik dar kartą patvirtina, kad "politinė bendruomenė turi atsisakyti iliuzijų, kad yra galimybių, pavyzdžiui, mažinant mokesčius arba grąžinant kokias nors mokestines išimtis, siekti deficito sumažinimo".

REKLAMA
REKLAMA

Reaguodamas į Europos Komisijos lūkesčius turėti daugiau konkretumo finansinės perspektyvos srityje, Vyriausybės vadovas teigė, jog yra ketinama parengti aiškius planus iki 2012 metų.

"Mes pradedame įgyvendinti struktūrines reformas socialinėje, sveikatos srityse ir aiškėjant jų priemonių paketui mums reikia tiesiog tiksliau suskaičiuoti, kokį jos gali duoti efektą. Turime suplanuoti iki 2012 metų, ką galima gauti iš struktūrinių reformų, ką galima pasiekti pajamų dalyje ir kokias dar išlaidas turėtume mažinti", - sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies ekonominę perspektyvą eurokomisaras vertino pozityviai. Pasak jo, vertindama tai, kaip Lietuva tvarkėsi pernai, EK mano, kad jai pavyks pasiekti užsibrėžtų tikslų. O drastiškų priemonių, A. Šemetos teigimu, teko imtis todėl, kad Lietuva ekonominio pakilimo metu nesiruošė galimam sunkmečiui ir neturėjo rezervų.

REKLAMA

"Lietuvai siekiant išsiveržti iš procikliškumo problemų, konsolidavimas turi būti toks, kad ateityje, esant geriems laikams, Lietuva sugebėtų sukaupti rezervų tam, kad, pablogėjus padėčiai, jie galėtų būti naudojami ekonomikos skatinimui. Lietuvos viena iš didžiausių problemų krizės pradžioje buvo ta, kad tų rezervų, kai jų tikrai labai reikėjo, nebuvo. Dėl to priemonės, kurios buvo įgyvendintos, turėjo būti tokios drastiškos", - sakė Europos Komisijos narys.

REKLAMA

Finansų ministerija viliasi, kad šiemet į biudžetą bus surinkta 1 mlrd. litų daugiau nei pernai. A. Šemetos vertinimu, šios prognozės išsipildymas priklausys nuo ES lėšų įsisavinimo kokybės.

"Finansų ministerija numato pakankamai daug rimtų prielaidų, kad augimo prognozė išsipildytų. Viena svarbiausių priemonių yra efektyvus ES lėšų įsisavinimas. 8 mlrd. litų tai yra pakankamai didelė suma, ir jei tos lėšos bus taip įsisavintos, kaip planuojama, tikėtina, kad prognozė gali išsipildyti", - teigė eurokomisaras.

ELTA primena, jog Lietuva Maastrichto kriterijus atitinkantį 3 proc. BVP biudžeto deficitą tikisi turėti jau 2012 metais. Šiemet planuojamas 8,1 proc., 2011 metais - 6 proc. BVP deficitas.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų