Dujų kainų skirtumas ties Lietuvos ir Vokietijos sienomis skiriasi maždaug trečdaliu, nors jas tiekia tas pats rusų „Gazprom", antradienį pareiškė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
„Reikia atkreipti dėmesį, kad mus dar skiria ženklus kelio skirtumas. Jei Lietuva dujas pirktų tokia pačia kaina, kaip ir vokiečiai, tai Elektrėnuose gaminama elektros energija atpigtų 8 ct/kWh", – teigė jis.
Anot jo, tokiu atveju šilumos kaina Vilniuje sumažėtų 4 ct/kWh. „Vokietijoje dujų kainai daro įtaką spot kainos, kurias nulemia dujų importas per suskystintų dujų terminalą", - kainų skirtumą aiškino A. Sekmokas.
Ministro duomenimis, Vokietija už tūkstantį kubinių metrų dujų prie savo sienos moka apie 220 JAV dolerių, o Lietuva – apie 320 JAV dolerių.
Lietuvos vyriausybė dar liepą nutarė, kad jog suskystintų dujų terminalas bus statomas per “Klaipėdos naftą". Planuojamas jo pajėgumas – 3 mlrd. kubinių metrų per metus. Taip būtų sukurta alternatyva “Gazprom".
Kartu su terminalo statyba planuojama sukurti dujų biržą, pastatyti dujotiekį Klaipėda–Jurbarkas, taip sukuriant Lietuvoje dujų perdavimo magistralinių tinklų „žiedą“.
A. Sekmokas užsiminė, jog norint, kad suskystintų dujų terminalas būtų patatas greitai, reikės naudoti valstybės lėšas, o ne vesti derybas su potencialiais investuotojais. Anot ministro, užbaigus terminalą, dalį jo akcijų būtų galima pasidalinti su latviais ir estais.