• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime antradienį Bronių Bradauską bandyta atleisti iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų. Tačiau valdantiesiems boikotavus balsavimą, antras turtingiausias parlamentaras liko poste. Nemalonę socialdemokratas užsitraukė, kai Seime vykusios tarptautinės konferencijos metu uždraudė rodyti dokumentinį filmą su Sausio 13-osios vaizdais. 

Seime antradienį Bronių Bradauską bandyta atleisti iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų. Tačiau valdantiesiems boikotavus balsavimą, antras turtingiausias parlamentaras liko poste. Nemalonę socialdemokratas užsitraukė, kai Seime vykusios tarptautinės konferencijos metu uždraudė rodyti dokumentinį filmą su Sausio 13-osios vaizdais. 

REKLAMA

Ginčai dėl konservatorių inicijuoto siūlymo kilo vos prasidėjus Seimo posėdžiui. Valdančiosios daugumos atstovai Remigijus Žemaitaitis, Petras Gražulis ir pats B. Bradauskas tvirtino, kad procedūra yra absurdiška, prieštaraujanti Seimo statutui, todėl turi būti išbraukta iš darbotvarkės. Tačiau valdantiesiems pritrūko balsų, kad šis klausimas būtų išbrauktas. Tokį siūlymą palaikė 45 Seimo nariai, prieš balsavo 29, 24 Seimo nariai susilaikė.  

Prilygintas A. Paleckiui

Klausimo svarstymo pradžioje konservatorė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad ši diskusija ir balsavimas nėra balsavimas ir diskusija tik dėl B. Bradausko. Pasak jos, šiandien Seimas spręs, ar gerbiame savo istoriją, savo valstybę, patys save. „Šiandien vyks balsavimas dėl vertybių“, – teigė Seimo narė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sausio 13-oji – diena, kuria didžiuosimės tol, kol bus gyva Lietuva. Štai kodėl Kremliaus kanalas skiria tiek daug dėmesio šio istorijos tarpsnio falsifikavimui“, – pareiškė R. Juknevičienė. Pasak jos, B. Bradauskas, pareikalaudamas nerodyti kadrų apie sausio 13-ąją, iš esmės vykdė priešišką Lietuvos nacionaliniams interesams veiklą.

REKLAMA

B. Bradausko poelgį R. Juknevičienė prilygino Algirdo Paleckio destrukcinei kolaboracinei veiklai ir pareiškė, kad ji atitinka tikslus kelti sumaištį valstybėje. „Toks žmogus negali užimti svarbių pareigų Seime“, – reziumavo R. Juknevičienė.  

B. Bradauskas: konservatoriai smirdančiai meluoja

„Seniai žinau, kad politika yra nešvarus dalykas. Bet konservatorių rankose, ypač Rasos ir Andriaus (R. Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus – balsas.lt), tai pavirsta tokia klampyne, tokiu smirdančiu liūnu“, – savo atsakymą pradėjo B. Bradauakas.

REKLAMA
REKLAMA

„Viešpatie, kiek gali žmogus prarasti sąžinės, padorumo, taip šlykščiai, smirdančiai meluodamas“, – kalbėjusiai R. Juknevičienei kritikos pažėrė socdemas. Jis tvirtino, kad minėtame filme „apie sausio 13-ąją nėra nė vieno žodžio“, o filmas jam esą neįtiko dėl to, kad jame pasigedo informacijos apie Algirdo Brazausko indėlį.

B. Bradauskas taip pat akcentavo, kad konservatoriai, kaip visada, naudoja šlykštaus melo metodus. Jis akcentavo, kad Seimo narys negali būti persekiojamas už savo kalbas. „Už buvau, būsiu ir esu už gerus santykius su visom valstybėm, įskaitant ir kaimyninės“, – pridūrė Seimo narys.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nematau savo klaidos niekur. Todėl, kad aš esu turintis laisvą mandatą ir turiu teisę laisvai reikšti savo mintis ir nebūti už tai persekiojamas“, – kategoriškai tvirtino B. Bradauskas. „Man niekas negali prikišti sausio 13-osios. Aš visas naktis budėjau prie šito pastato (Seimo – Balsas.lt)“, – piktinosi jis.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, kalbėdama iš Seimo tribūnos, pareiškė, kad socialdemokratai balsavime apskritai nesiruošia dalyvauti. Pasak jos, Seimas turi rimtesnių uždavinių ir problemų.

REKLAMA

Tiesa, I. Šiaulienė B. Bradausko elgesį pavadino „suklupimu”, kuris nėra vertas atstatydinimo iš komiteto pirmininko posto.  

Socialdemokratų sprendimą nebalsuoti šiuo klausimu A. Kubilius pavadino akivaizdžiu įrodymu, kad socialdemokratai patys savimi nepasitiki.

Balsavimas žlugo

Po ilgų ir karštų diskusijų pradėtas slaptas balsavimas, kuris truks 20 minučių. Dar nesuskaičiavus balsų, tapo beveik akivaizdu, kad balsavimas žlugs, nes jame nedalyvavo didžioji valdančiosios daugumos dalis. Tam, kad balsavimas įvyktų, jame turėtų dalyvauti bent 71 Seimo narys.

REKLAMA

Suskaičiavus biuletenius, paaiškėjo, kad balsavime dalyvavo viso labo 41 Seimo narys. Už B. Bradausko atleidimą balsavo 37 parlamentarai, prieš balsavo tik 1 Seimo narys. Dar 3 biuleteniai buvo sugadinti. B. Bradauskas liko poste.

***

Primename, kad B. Bradauskas į skandalą įsivėlė, kai Seime vykusios Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijoje, kurioje dalyvavo svečių iš visos Europos, įskaitant Rusiją. B. Bradauskas šiuo dokumentiniu filmu nenorėjo „erzinti Rusijos“.

Opozicijos atstovai pareiškė, kad B. Bradauskas taip elgtis galėjo dėl savo verslo interesų sąsajų su Rusija. Pats politikas bet kokias savo verslo sąsajas su Rusiją neigia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų