• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos lyderio Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Seimo Socialdemokratų partijos frakcija inicijuoja interpeliaciją Premjerui, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiui Andriui Kubiliui.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiai iniciatyvai vienbalsiai pritarė partijos prezidiumas.

Kaip Eltai sakė A. Butkevičius, interpeliacijos tekstą planuojama parengti per 2-3 savaites.

„Surinkome informaciją apie atskiras Vyriausybės veiklos sritis. Jau surinkta medžiaga apie Aplinkos ministerijos veiklą, apie energetikos sektorių. Tokiu būdu rengiame bendrą paketą ir einame į interpeliacijos rengimą Premjerui A. Kubiliui, kuris yra atsakingas už atskirų ministerijų darbą", - sakė A. Butkevičius.

REKLAMA

Jis nesiėmė prognozuoti, kokios frakcijos palaikys interpeliaciją Premjerui, tačiau patikino, kad pokalbiai šia tema jau prasidėjo.

Seimo Krikščionių partijos frakcija taip pat siūlo aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui pačiam pasitraukti iš einamų pareigų. Kaip pagrindinę atsistatydinimo priežastį Krikščionių partijos frakcijos Seime nariai nurodo vilkinamą daugiabučių namų renovaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Netiki

Interpeliacijos idėją TS-LKD)frakcijos Seime seniūnas vadina „per ilgai gaminama“ ir dirbtina.

„Ne pirmą kartą jie kalba apie tą interpeliaciją ir ji kažkaip labai jau ilgai gimsta. Kai interpeliacija būna dėl rimtų priežasčių, tai ji gimsta labai greitai, o dabar neaišku – ką jie ten pagimdys. Aimanuojama, kad kažkas nepateikė kažkokios informacijos, nepasakoma nieko konkretaus. Visuomenei susidarys įspūdis, kad tai yra dirbtinoka ir nežinia kodėl daroma“, sakė J. Razma portalui „Balsas.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džiaugiasi

Opozicinės frakcijos Tvarka ir teisingumas lyderis Valentinas Mazuronis portalui „Balsas.lt“ sakė esąs nudžiugęs, kad socialdemokratai apsisprendė. „Mes jau anksčiau sakėme, kad reikia versti Vyriausybę su A. Kubiliumi priešaky. Socdemai turjo minčių eiti iš lėto „stepas, paskui stepą“. Noriu priminti, kad net mūsų, socialdemokratų ir darbiečių balsų nepakanka – reikia 71 balso ir mes tų balsų ieškosime“, - sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

„Balsas.lt“ primena, kad socdemų lyderis A. Butkevičius anksčiau ne kartą teigė, kad naują koaliciją prasminga formuoti tik tuomet, jei ji turėtų bent 77, 78 balsus.

Valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Jungtinė Tautos prisikėlimo partijos bei Liberalų ir centro sąjungos frakcija. Formaliai koalicija turi 70 balsų. Tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai su Permainų koalicija buvo pasirašę bendradarbiavimo sutartį ir pažadėję neparemti interpeliacijų Seime, tačiau pastaruoju metu valstiečiai nuolat grūmoja nutraukti paramą.

REKLAMA

.......

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar visai neseniai teigė, jog A. Kubiliaus vadovaujamą mažumos kabinetą kritikuos energingiau, tačiau aiškino, jog alternatyvų šiai Vyriausybei nemato. tuo pačiu ji nuolat ragino plėsti koaliciją, viešai nepasakydama į kurią pusę.

Opozicijos drąsą galėjo paskatinti neseniai paviešintas dalies konservatorių frakcijos narių susitarimas su opoziciniais krikščionimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Seimo statutą, sesijos metu interpeliaciją premjerui ar ministrui gali pateikti ne mažesnė kaip penktadalio - tai yra 29 iš 141 - Seimo narių grupė, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro pirmininko ar ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas teikiamas slaptam balsavimui.

REKLAMA

Jeigu, balsuojant slaptai, daugiau nei pusės visų parlamentarų  - 71 iš 141 - Seimo narių balsų dauguma, toks nutarimas priimamas, ministras pirmininkas ar ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti. Jei ministras pirmininkas atsistatydina, privalo atsistatydinti visa Vyriausybė.

Vyriausybę, be premjero A. Kubiliaus, sudaro TS-LKD deleguoti atstovai Audronius Ažubalis (užsienio reikalų ministras), Donatas Jankauskas (socialinės apsaugos ir darbo ministras), Rasa Juknevičienė (krašto apsaugos ministrė), Dainius Kreivys (ūkio ministras), Arvydas Sekmokas (energetikos ministras), Kazys Starkevičius (žemės ūkio ministras). Tautos prisikėlimo partijos atstovai Arūnas Gelūnas (kultūros ministras) ir Gediminas Kazlauskas (aplinkos ministras), Liberalų Sąjūdžiui pirklausantys Eligijus Masiulis (susisiekimo ministras), Remigijus Šimašius (teisingumo ministras) ir Gintaras Steponavičius (švietimo ir mokslo ministras). Liberalų ir Centro Sąjunga turi du portfelius - Raimundas Palaitis (vidaus reikalų ministras) ir Raimondas Šukys (sveikatos apsaugos ministras).  Ingrida Šimonytė (finansų ministrė) laikoma pirmiausia prezidentės Dalios Grybauskaitės žmogumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų