• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė abejoja planų didinti "Sodros" įmokas tikslingumu. Socialinio draudimo įmokų tarifą ketinama didinti 2 proc. punktais. Būtent ši "Sodros" gelbėjimo plano nuostata Prezidentei sukėlė daugiausia abejonių. Panašios pozicijos laikosi ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos išeities nepasiūlė

Pasak Vyriausybės vadovo, dėl "Sodros" įmokų didinimo dar diskutuojama su socialiniais partneriais.

REKLAMA

"Verslui atstovaujančios organizacijos (...) matydamos bendrą susiklosčiusią situaciją sutinka, kad laikinai "Sodros" įmokas būtų galima didinti, kaip yra pasielgę estai", - sakė A. Kubilius.

Premjeras teigė alternatyvų "Sodros" įmokų didinimui su Prezidente neaptarinėjęs.

Šalies vadovė mano, kad "Sodra", kapstydamasi iš duobės, deficitą turi dengti mažindama savo išlaidas arba socialines išmokas.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinį susitarimą numatoma pasirašyti, kai susitars visos pusės. Tiesa, kada tai galėtų būti padaryta, neprognozuojama.

Prezidentė, antradienį paklausta, ką mano apie ketinamą mažinti pensijas, teigė, kad tai neišvengiama.

"Sodros" situacija labai sudėtinga. 2,5 mlrd. litų - didžiulis trūkumas. Bent jau pusė turėtų būti dengiama iš pačios "Sodros" rezervo arba mažinant kai kurias išlaidas, tarp jų kai kurias socialines išmokas. Kitos išeities nėra", - sakė D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, Prezidentė pažymėjo, kad didelę dalį "Sodros" problemų galėtų prisiimti ir "valstybės biudžetas ant savo pečių" - tai yra visi Lietuvos mokesčių mokėtojai.

Premjeras trečiadienį pažymėjo, jog ieškant problemų sprendimo būdų reikia rasti balansą tarp to, kiek problemos sprendžiamos dabartinių išmokų gavėjų arba mokesčių mokėtojų ir kiek ateities kartų sąskaita.

REKLAMA

Vyriausybės vadovas teigė, jog siekiama, kad neaugtų valstybės ir "Sodros" deficitai.

"Jei nieko nedarytume, deficitai augtų ne mažiau kaip 4,2 mlrd. litų: 2 mlrd. pajamų mažėja į valstybės biudžetą, apie 1 mlrd. - į "Sodrą" ir 1,2 mlrd. auga valstybės biudžeto išlaidos, didėjant skolos aptarnavimui ir būtinoms išlaidoms finansuoti europinių lėšų kofinansavimo poreikius", - teigė A. Kubilius.

REKLAMA

Rezultatų neduos

Seimo Pirmininkė I. Degutienė taip abejoja, ar vertėtų 2 procentiniais punktais didinti socialinio draudimo įmokų tarifą. S. Degutienės teigimu, tarifo didinimas neduos rezultatų, o tik sukels dar daugiau įmonių bankrotų bei įklampins "Sodrą" į didesnį deficitą.

I. Degutienė sako, kad Seime bus aštrios diskusijos dėl viso Vyriausybės pateikto priemonių paketo socialinių išmokų mokėjimui užtikrinti. Pasak parlamento vadovės, šiandienos situacijoje, kai daugelis įmonių ir taip nesumoka "Sodros" įmokų, yra įsiskolinusios, dar didinti mokesčius būtų netikslinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Natūralu, jei tie įsiskolinimai didėja, tai "Sodra" yra viena iš kreditorių ir gali privesti įmonę prie bankroto. Tai ar dar padidinimas 2 proc. "Sodros" tarifo nesudarys dar didesnės grupės įmonių, kurios atsidurs ties bankroto riba? O jeigu įmonė atsiduria ties bankroto riba, tai natūralu, kad atsiranda ir žymiai didesnis bedarbių skaičius. Kitas dalykas - šiandien mūsų socialinio draudimo sistema veikia vadinama įmokų, išmokų sistema. Tai jeigu nedarbas didėja, atlyginimai mažėja, tai yra užprogramuotas dar didesnis "Sodros" deficitas", - trečiadienį "Žinių radijui" teigė I. Degutienė.

REKLAMA

Pasak Seimo vadovės, tokiu atveju nelieka kitos išeities, kaip tik mažinti išmokas, dėl ko ypač nukentės pensininkai ir visi gaunantys socialines išmokas.

"Tai čia iš tikrųjų matau tokias žirkles ir reikia gerai pamąstyti, ar šiandien yra ta situacija, kad mes galėtume "Sodros" įmokas didinti. Manau, kad ("Sodros" įmokų didinimas- ELTA) neduos rezultatų", - pridūrė Seimo Pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų