Žinomi žmonės priduria – jeigu tokių istorijų daugės, vyrai bijos merginti dailiąją lytį ir gimstamumas šalyje mažės. O štai psichologai nė nejuokaudami teigia, kad prieš viešindamos savąsias istorijas merginos turi pirmiausia pasikalbėti su tuo žmogumi, kurio veiksmus ketina paviešinti.
Praeiviai nuteisti neskuba
Praeiviai gatvėje raudonos kortelės konservatoriui Mykolui Majauskui rodyti neskuba ir seksualiniu priekabiavimu jo pernelyg nekaltina.
„Na, papriekabiavo ir ką? Kas nutiko? Ji pasakė ne, apsisuko ir išėjo. Ir viskas. Ir dabar kelti tokį triukšmą, man atrodo, kad čia dirbtinai keliamos bangos. Apskritai šita problema. Prievartavimas, smurtas – tai taip. Bet jeigu vyras bijos prie manęs prieiti ir užkalbinti, atsiprašau, aš taip nesutinku“, - sako moteris.
Kai kurie žinomi žmonės taip pat nusprendė netylėti ir viešojoje erdvėje stojo ginti į skandalą įklampintą politiką.
Agnė Jagelavičiūtė: tai dabar vyrai ir moterys negali turėti kontakto?
„Vis dėlto seksualinis priekabiavimas teisine prasme yra apibrėžiamas, kai yra realus subordinacijos momentas. Realus pavaldumo momentas. Tai yra darbdavio santykis su darbuotoju, arba dėstytojo santykis su studentu, o ne, kaip dabar bandoma merginų liudijimais pasakyti, kad tai jų galvoje yra lyderis, tarsi kažkoks mentorius buvęs.
Na, prisigalvoti mes visi galime daug. Ir išvedžioti galime daug, man atrodo, kad mums visiems, visai visuomenei, lygiai taip pat ir man, gilintis į viso to esmę", - įsitikinusi A. Grigaliūnienė.
„Tai dabar vyrai ir moterys negali turėti kontakto? Jeigu „me too“, tai reiškia, kad vyrai naudojasi savo padėtimi, tai nesuprantu, kokia ta padėtis šioje vietoje buvo", - sako Agnė Jagelavičiūtė.
Seksualinio priekabiavimo klausydami naujos istorijos nepastebi ir psichologai.
Išsamiau - reportaže: