A. Butkevičius akcentavo darbą kaip pagrindinę vertybę ir gerovės šaltinį, todėl žadėjo remti darbo vietų kūrimą, kvalifikacijos kėlimą ir perkvalifikavimą, švietimą ir mokymąsi visą gyvenimą, siekiant didinti gyventojų užimtumą. Pagal programą, taip pat itin svarbus solidarumas ir socialiniu teisingumu grindžiamas socialinis dialogas: darbuotojai ir darbdaviai dialogo pagrindu turi rasti sutarimą, kad ekonomika greičiau atsigautų, o jos augimo rezultatais vėl visi galėtų naudotis. Naujoji vyriausybė žada remti profesines sąjungas, gebančias vertinti realias valstybės ir visuomenės galimybes, deramai atstovauti darbuotojams.
Tarp naujosios vyriausybės vertybių – solidarumas dalijantis ekonominės krizės sunkumais: jie nėra perkeliami tiktai ant paprastų žmonių pečių, o ekonomikos augimo metu gyvenimo pagerėjimo kokybe iš tiesų naudojasi visi visuomenės nariai, ne tik stipresnieji.
Kūrybiškumo skatinimas, pagal teikiamą programą, užtikrina valstybės pažangą, todėl ypač svarbi švietimo ir mokslo sritis, inovacijos ir jų pagrindu kuriamos technologijos.
Nemažai dėmesio skiriama ir lygioms teisėms – lygios visų Lietuvos žmonių galimybės, lygių teisių užtikrinimas ir kova su bet kokios formos diskriminacija yra valstybės pareiga ir būtina sąlyga kuriant gerovės valstybę. Žmogaus asmens neliečiamybė, orumo apsauga, draudimas kankinti, žaloti, žeminti kitą žmogų yra vienas pamatinių konstitucinių principų.
Atsakingas verslas, įmonių socialinė atsakomybė – esminė darnios plėtros sąlyga. Socialinės atsakomybės įgyvendinimą turi užtikrinti sklandžiai ir efektyviai veikianti teisėsaugos sistema, užkertanti kelią korupcijai ir su ja susijusiems padariniams.
Tinkama, visiems prieinama sveikatos apsaugos sistema, sauganti didžiausią vertybę – žmogų, bus užtikrinama susirgimų profilaktika, išankstiniu ligų diagnozavimu ir tinkamai organizuota visuomenės sveikatinimo veikla, kuri žmonėms padeda įveikti ligas bei sveikatos sutrikimus.
Lietuvos kultūros plėtojimas, kultūros paveldo išsaugojimas, lietuvių kalbos puoselėjimas yra valstybės atsakomybė savo piliečiams ir pasaulio bendruomenei. Lietuvos kultūrinė veikla ir jos sukurti produktai turi būti prieinami visiems, neatsižvelgiant į pajamas ir tautybę. Lietuvoje esanti kultūrinė ir meninė įvairovė, jos apsauga, integracija į ją ir gyventojų, susitelkusių į bendruomenes pagal gyvenamąją vietą, tautybę ar kitus kriterijus, sąveika turi tapti stipriąja šiuolaikinės visuomenės kūrybiškumo ugdymo savybe.
Visuomenėje turi būti ugdoma pagarbos Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir įstatymui kultūra. Teisingumo principas turi persmelkti visų teisėsaugos institucijų veiklą. Visuomenė, puoselėdama teisinės valstybės principus, teisingai reikalauja ir teisėsaugos organų, ir teisminės valdžios aukštų moralinių standartų vykdant teisingumą. Teisminės valdžios atvirumas ir efektyvumas – esminė teisinės valstybės buvimo sąlyga.
A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė žada užtikrinti ekonomikos augimą, visavertį žmonių gyvenimą ir produktyvų darbą, socialinės srities, sveikatos apsaugos, paramos šeimai, švietimo ir mokslo, kultūros finansavimą.
Taip pat siūloma pertvarkyti mokesčių sistemą, kuri mažins socialinę atskirtį, stiprins solidarumą visuomenėje, bus užtikrinta viešųjų šalies finansų plėtra. Šios pertvarkos esmė: tolygesnis mokestinės naštos pasiskirstymas tarp darbo ir kapitalo, didesnis pajamų ir turto apmokestinimo progresyvumas, vien socialiai reikšmingų ir tikslingų mokestinių lengvatų taikymas.
Dėmesys bus skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, transportui, atsinaujinančios energijos šaltiniams, pažangioms bio- ir nanotechnologijoms, nes tai skatina Lietuvos pažangą ir formuoja naują kryptį – „žaliąją“ ateities ekonomiką ir energetiką.
Gyvenimo kaime modernizavimas ir geresnių žemdirbių darbo sąlygų sudarymas yra svarbios valstybės užduotys. Vyriausybė žada užtikrinti, kad už žemdirbių triūsą būtų tinkamai atlyginta.
Valstybės valdymo ir vietos savivaldos sistema Lietuvoje bus orientuota į visuomenės poreikių tenkinimą ir socialinį teisingumą, veiks efektyviai ir skaidriai, visuomenė ja pasitikės.