„Tiek neatlygintos finansinės pagalbos anksčiau Lietuva nebuvo gavusi, – kalbėjo politikas. – Gebėjimai pasinaudoti šia pagalba ir suteikti šalies ekonomikai naują kvėpavimą taip pat išryškėjo krizės laikotarpiu. Iš dugno pakilome labai greitai, kitoms valstybėms tai sekėsi daug sunkiau. Todėl dešimtmetį ES vertinu labai pozityviai.“
Pasak A. Anušausko, prieš dešimt metų optimizmo buvo labai daug. „Tapome didžiausio ir stipriausio ekonominio klubo dalimi. Manyčiau, jog tuo metu lūkesčiai buvo dideli, bet tik ne daugelis suvokė, kad siekiant juos įgyvendinti ir pasinaudoti teigiamu potencialu, reikės labai daug dirbti“, – šyptelėjo politikas, vėliau pabrėžęs, kad važinėjant po Lietuvą matomi akivaizdūs pokyčiai.
Paklaustas, ar keliaujant tenka sutikti žmonių, kurie yra nusivylę ES, A. Anušauskas tikino tokių sutinkantis. „Tokių žmonių tenka sutikti, tačiau dažniausiai jie būna nepatenkinti dėl įvairiausių aspektų, asmeninių priežasčių. Tie, kurie vysto verslą, žemės ūkį, puikiai supranta, ką davė ES jiems asmeniškai ir jų verslui. Nepatenkintų visada buvo ir bus, – kalbėjo A. Anušauskas. – Nepamirškime, kad neigiamą foną aktyviai stengiasi kurti Rusija.“
Politiko teigimu, ES turi vadovautis savo vertybėmis ir jas dar aiškiau parodyti Rusijai. „Jei Rusijos politinis elitas yra pasiruošęs imtis agresyvių veiksmų – laužyti tarptautinės teisės sutartis, tokią valstybę ES turi paveikti ekonominiu svoriu. ES šalys privalo siekti ne ekonominės priklausomybės nuo Rusijos resursų, o ekonominės ir energetinės nepriklausomybės nuo jos. Toks turėtų būti bendras tikslas.“