• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė kartu su Lietuvos savivaldybėmis susitarė, kad vieningo 5–11 klasių grįžimo į mokyklas nebus. Savivaldybėms nutarta leisti pačioms apsispręsti, kada ir kokiu būdu galėtų grįžti vyresnieji moksleiviai.

Vyriausybė kartu su Lietuvos savivaldybėmis susitarė, kad vieningo 5–11 klasių grįžimo į mokyklas nebus. Savivaldybėms nutarta leisti pačioms apsispręsti, kada ir kokiu būdu galėtų grįžti vyresnieji moksleiviai.

REKLAMA

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį kartu su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais aptarė tolesnio moksleivių grąžinimo į mokyklas galimybes. Sprendimą dėl moksleivių grįžimo į klases Vyriausybė turėtų priimti jau šią savaitę.

Savivaldybės spręs pačios

Apie savivaldybių ir Vyriausybės sutarimą portalui tv3.lt pirmadienį papasakojo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius.

„Suderinome su premjere, kad bus leidžiama savivaldybėms spręsti pagal individualią situaciją, kaip, kokiu laiku ir kokiais kiekiais leisti mokytis vyresnių klasių moksleiviams.

REKLAMA
REKLAMA

Nes labai skirtinga situacija didžiuosiuose miestuose, kur turbūt ypač sunku, kur skirtinga epidemiologinė situacija, testavimo apimtys, ir labai skirtinga mažesnėse savivaldybėse. Tai bus bendras pritarimas ministerijos, savivaldybės pačios nuspręs“, – kalbėjo S. Mockevičius.

REKLAMA

Jo teigimu, savivaldybės sutaria, kad vaikams į mokyklas grįžti reikia, tačiau turi būti atsižvelgta į savivaldybių galimybes juos grąžinti.

„Nesinorėtų bloginti epidemiologinės situacijos. Ir skirtinga situacija su bendruomenėmis, kur vieni nelabai nori, kiti galbūt nori. Žodžiu, palikta savivaldybėms pačioms nuspręsti. Visi manome, kad tai reikalingas dalykas, bet kiekvienas sieksime pagal išgales šito dalyko“, – patikino meras.

REKLAMA
REKLAMA

Taip dirbti gali tekti ir kitais mokslo metais

Moksleivių grįžimas į klases bent trumpam merams atrodo labai svarbus klausimas. Anot S. Mockevičiaus, reikia ruoštis, kad tokiu būdu – nuolat testuojant mokyklų bendruomenes – gali tekti dirbti ir kitais mokslo metais.

„Prasmė yra tokia, kad niekas negali pasakyti, ar neteks panašiu modeliu dirbti ir rugsėjo mėnesį. Vien dėl pabandymo, kaip veiktų logistika, kad įprastų, sumodeliuoti tą situaciją, kaip reikėtų daryti, jeigu tektų testuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia išmokti visus variantus, mokėti arba išbandyti praktiškai darbo mokykloje. Tame tarpe ir testavimą. Nes bus visokiausių situacijų – galbūt ne visi bus pasiskiepiję. Tam, kad tikrai sklandžiai vyktų pats procesas, verta dabar pamodeliuoti“, – pažymėjo meras.

Dviejų rūšių testai

Panašu, kad savivaldybėms bus palikta apsispręsti ir dėl to, kaip jos testuos moksleivius – antigenų testais ar kaupinių metodu.

REKLAMA

„Abu variantai galimi, nes labai skirtinga situacija. Kaupiniai, žinoma, labiau tiktų jaunesnėms klasėms. O antigenų testas, be abejo, abiturientams“, – svarstė S. Mockevičius.

„Testavimo abu būdai galimi ir jie vienur vertinami vienaip, kitur – kitaip. Čia turbūt nuo bendruomenių priklauso“, – pridūrė meras.

Vilnius abejoja

Tuo metu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia, kad savivaldybė nagrinėja, kaip visus mokinius į mokyklas būtų galima grąžinti saugiai. 

REKLAMA

„Labai norėtųsi, kad visi sugrįžtų į mokyklas, kaip buvo Švietimo ministerijos pasamprotavimas, bent kas antrą savaitę iš likusių savaičių. Mes irgi nagrinėjame tuos variantus, norus ir patys labai norime padaryti tai“, – pirmadienį žurnalistams sakė sostinės meras.

Tačiau čia pat jis priduria, kad 5–11 klasių moksleivių grąžinimas kelia iššūkių, nes trūksta specialistų, galinčių testuoti ar prižiūrėti besitestuojančius mokinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes pirmieji pradėjome pilotinius projektus pradinukų grąžinimo į mokyklas, tai puikiai veikia, bet ir tai matome, kad žmonės persitempia, sunkiai spėjama pagal dabartines tvarkas. Jei būtų 5–11 klasių moksleiviai, tai tiesiog nebūtų, kam paimti tuos mėginius arba prižiūrėti, kaip tie mėginiai paimami ir suvesti į e.sveikatą. Noriu pabrėžti, kad tai nereiškia, kad apskritai žmonių nėra“, – pridūrė meras.

REKLAMA

Anot R. Šimašiaus, svarstoma, ar nebūtų galima mokiniams kontaktiniu būdu leisti mokytis lauke, atviroje erdvėje. Vilnius esą turi daug tam tinkamų vietų, besimokydami vaikai kartu galėtų pažinti miestą.

„Vis dėlto gegužės mėnuo statistiškai yra pats saulėčiausias mėnuo Lietuvoje, tai tikrai galima planuoti bent jau po savaitę panašiai kas antrą savaitę mokiniai galėtų grįžti mokytis, bet ne į mokyklos patalpas, kas negalima, o lauke. 

REKLAMA

Juo labiau, kad Vilniuje turime daug pasiūlymų, kaip galima lauke pažinti miestą ir kartu mokytis dalykų, kokie jie bebūtų – ar matematika, ar lietuvių kalba, ar istorija, ar bet kas kitas. Tai sudėtinga tema“, – sako R. Šimašius.

Planas jau parengtas

Praėjusią savaitę I. Šimonytė patikino, kad Vyriausybė jau ruošia planą, kaip 5–11 klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas dar šiais mokslo metais, o viskas priklausys nuo savivaldybių aktyvumo ir sprendimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sprendimai yra iš esmės. Tiktai tiek, kad reikia, jog visi dalyvaujantys tuos sprendimus aiškiai suprastų ir būtų pasirengę įgyvendinti. Būtent nuo savivaldybių aktyvumo, iniciatyvumo ir sprendimų labiausiai priklauso, kiek sėkmingai galėtų 5–11 klasės sugrįžti į ugdymą“, – žurnalistams praėjusią savaitę kalbėjo I. Šimonytė.

Kritikuojantiems, kad 5–11 klasių moksleiviai į mokyklas grįžtų tik dviem mėnesiams, I. Šimonytė atsako, kad tai nėra taip svarbu, juk abiturientai grįš dar trumpesniam laikui.

REKLAMA

„Dėl trukmės, kiek [grįžimas] galėtų trukti, manau, kad tai nėra taip svarbu. Mes jau turėjome šitą diskusiją, kalbėdami apie abiturientus, kurie į mokyklas grįžta dar trumpesniam laikui“, – pastebėjo premjerė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė praeitą savaitę Vyriausybės posėdyje patvirtino, kad jau parengta 5–11 klasių moksleivių grąžinimo į mokyklas schema.

Šiuo metu į mokyklas yra grįžusi didžioji dalis šalies pradinukų, nuo gegužės 3-iosios grįš abiturientai. Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių buvo perėję į nuotolinį ar mišrų mokymąsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų