• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį penktadienį Lietuvoje buvo laimėtas rekordinis loterijos prizas – daugiau nei 24 mln. eurų. Dar pirmadienį vakare paaiškėjo loterijos laimėtojas. Tai virš 40 m. amžiaus vadovu dirbantis vyras. Specialistai loterijos laimėtojus ragina juos kreiptis pagalbos, mat netikėtai gavus tokią pinigų sumą, gali būti sunku su ja susitvarkyti.

Praėjusį penktadienį Lietuvoje buvo laimėtas rekordinis loterijos prizas – daugiau nei 24 mln. eurų. Dar pirmadienį vakare paaiškėjo loterijos laimėtojas. Tai virš 40 m. amžiaus vadovu dirbantis vyras. Specialistai loterijos laimėtojus ragina juos kreiptis pagalbos, mat netikėtai gavus tokią pinigų sumą, gali būti sunku su ja susitvarkyti.

REKLAMA

Sausio 21-ąją pranešta, kad „Eurojackpot“ loterijoje vilnietis laimėjo 24 mln. eurų. Tai yra didžiausia suma per visą loterijos Baltijos šalyse istoriją. 

Loterijos laimėtojas jau pirmadienį po darbo su žmona atvyko į „Olifėjos“ būstinę.

Laimėtojas – vadovas, pagalbos kol kas nesikreipė

„Perlas Network“ direktorius Mindaugas Marcinkevičius tv3.lt atskleidžia, kad laimingąjį bilietą nusipirkęs vilnietis dirba vadovu verslo įmonėje. „Olifėjai“ loterijos laimėtojas sakė neketinantis imtis kardinalių pokyčių gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA

„Man reikia veiklos, todėl tikrai neketinu, pavyzdžiui, išeiti iš darbo ir leistis į kelionę aplink pasaulį. Taip padaręs nebūčiau laimingas. Dabar leisime viskam susigulėti, nurimti emocijoms ir tada galvosime, ką galima protingo padaryti su tokia didžiule pinigų suma. Tiesa, su žmona jau spėjome pakalbėti, kad jeigu ji norės – galės pradėti savo verslą“, – sakė laimėtojas.

REKLAMA

Toks įspūdingas laimėjimas gali atnešti ne tik džiaugsmą, bet ir nerimą, kaip su pinigais elgtis. „Olifėja“ loterijos laimėtojams siūlo psichologų ir finansų specialistų konsultacijas. Psichologas padėtų susitvarkyti su užklupusiomis emocijomis, o finansų ekspertas galėtų patarti, kur investuoti.

„Dažniausiai jie patys priima sprendimus, mes tik siūlome. Psichogo pagalbos niekas nėra kreipęsis, o dėl finansų patarimų jie pamąsto, tačiau kol kas nesikreipė“, – tv3.lt teigia M. Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės patys sugeba planuotis, kur pinigus išleisti ir ką su jais daryti. Reaguoja tikrai adekvačiai, neištaško, kiek matome“, – priduria M. Marcinkevičius.

Rekomenduoja kreiptis pagalbos, mat 24 mln. eurų nėra begalinė suma

Lošimų priežiūros tarnybos Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Oleg Mackevič pripažįsta, kad tokio įspūdingo dydžio laimėjimai žmonėms sukelia vienokių ar kitokių emocijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialisto, žmogui, nesusidūrusiam su tokiomis sumomis, žinia apie laimėjimą gali sukelti šoką, žmogus iš karto gali nepatikėti užklupusia sėkme. Kiek vėliau šias emocija keičia džiaugsmas, laimė, kartais net euforinės nuotaikos.

Vis dėlto tai, ko gero, yra tik trumpalaikis efektas, sako O. Mackevič. Pinigams atsidūrus laimėtojo sąskaitoje, su mintimi apsiprantama, o tolimesnis scenarijus priklauso nuo kiekvieno laimėtojo.

REKLAMA

„Tikėtina, kad daugumai tokia suma yra virš fantazijos ribų, dėl to ir mintys dažnai sukasi apie poreikių patenkinimą ar fantazijų įgyvendinimą. Kai kuriems gali „pramušti“ altruizmo saugiklius, todėl dosniai dalindami giminaičiams dovanas, jie gali pasijusti darantys labai svarbų darbą, o kartais jausti išdidumą, puikybę, galią.

Ją, žinoma, gali palaikyti ir artimųjų padėkos, pavydas, kreipimaisi pagalbos. Tai nėra duotybė, tačiau kai kuriems asmenims gali kisti ir suvokimo dalykai. Jiems gali kilti mintys, kad su tokia suma pasaulis privalo griūti po jų kojomis ir, kad jie yra aukščiau visų moralinių vertybių“, – įžvalgomis su tv3.lt dalijasi O. Mackevič.

REKLAMA

Tokių didelių sumų laimėtojams O. Mackevič rekomenduotų nevengti specialistų pagalbos. Būtų naudinga pasikalbėti su finansų specialistu ir psichologu.

„Finansų ekspertų pagalba būtų labai svarbi, nes sakoma, kad nėra sunku uždirbti milijoną, sunkų jį išlaikyti. Esu tikras, kad specialistai galėtų padėti nukreipti pinigus tinkama linkme, kad jie toliau generuotų pajamas, išmokytų tinkamai juos saugoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suprantama, kad gali atrodyti, jog 24 milijonai, tai yra suma kurios neišleisime, tačiau žmogaus fantazijos, ypač neribojamos, sugeba išleisti ir ne tokias sumas. Manau, kad ir psichologų konsultacijos padėtų suvaldyti emocijas, greičiau priimti situaciją, įsivardinti savo poreikius, lūkesčius, baimes. O jos tikrai gali kilti“, – teigia O. Mackevič.

Laimėtojai į būstinę atvyksta jau suplanavę, ką veiks

Dar pernai metų vasarį Lietuvoje „Vikinglotto“ žaidėjas laimėjo 13 mln. eurų. Prizas taip pat atiteko vilniečiui.

REKLAMA

„Olifėja“ sako negalinti atsakyti, kaip pasisuko šio laimėtojo gyvenimas ir kur laimėtus pinigus jis padėjo. Žmonės ne visad mielai dalijasi informacija apie finansus, be to, norint atskleisti detales, „Olifėja“ turėtų gauti laimėtojo sutikimą. Tokias taisykles nustato Bendrasis asmens duomenų apsaugos reglamentas.

Pasak M. Marcinkevičiaus, laimėtojai paprastai su pinigais elgiasi atsakingai.

„Matome, kai vyksta pirmasis jų interviu – jie atvažiuoja jau suplanavę, ką veiks. Tikrai nesako, kad eis pirkti brangius automobilius ar daiktus. Ne, visi pirma kalba apie būsto atnaujinimą, gyvenimo sąlygų pagerinimą ir kalba apie tai, kad reikia subręsti, pagalvoti, pažiūrėti, kur pinigus investuoti. Niekas nekalba apie tai, kad gyvens labai gerai ir tiesiog taškys pinigus“, – pasakoja M. Marcinkevičius.

REKLAMA

Tuo metu 13 mln. eurų laimėtojas „Olifėjai“ pasakojo, kad mėgsta keliauti, tad pinigus ketino išleisti kelionėms.

„Esame apkeliavę nemažai šalių, tačiau niekada nesvajojome, kad galėsime privačiu lėktuvu skristi į Maldyvus. Dabar – galėtumėme sau tai leisti“, – tada juokavo vyras.

Vilnietis užsiminė, kad jeigu būtų laimėjęs Aukso puodą su, pavyzdžiui, 1 milijonu eurų, viskas būtų daug paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neapsakomai džiaugiuosi, tačiau laimėjimas tikrai labai didelis. Su vienu milijonu eurų būtumėme tiesiog pasigerinę buitį, nes namuose visada galima ką nors atnaujinti, bei leidęsi į keletą kelionių, padėję vaikams. Gyvenimas būtų pagerėjęs, bet nebūtų pasikeitęs.

Dabar gyvenimas pasikeis tikrai stipriai. Labai svarbu ne tik išpildyti visos šeimos ir savo svajones. Taip pat turime sugalvoti ir nuspręsti, kokias investicijas rinktis. Protingai leisti 13 milijonų eurų bus didelis darbas“, – kalbėjo laimėtojas.

REKLAMA

Dar anksčiau, prieš 13 mln. laimėjimą, Baltijos šalyse rekordinis laimėjimas atiteko estui. Tuomet vyras loterijoje laimėjo 10,8 mln. eurų. Loterijoje laimėjo daugiavaikis tėvas.

Šis žaidėjas visą savaitę girdėjo naujienas apie didžiulį laimėjimą Estijoje ir tik nusprendęs internetu nusipirkti bilietų kitos savaitės žaidimui, pamatė, kad daugiau nei 10 milijonų eurų atiteko būtent jam.

Išlieka rizika dėl priklausomybių

Lošimų priežiūros tarnybos specialistas O. Mackevič spėja, kad 24 mln. eurų laimėjimas įtakos kitiems loterijos žaidėjams turėjo. Specialistas sako nesigilinęs į loterijų laimėjimų istoriją, tačiau galimam efektui nuspėti užtenka pastebėti savo paties emocijas.

REKLAMA

„Pirmiausia ši žinia sukėlė man pavydą, akimirkai net buvau pagalvojęs, ką su tokia suma veikčiau, pajutau nuostabą, trumpalaikį jaudulį. Kilusios emocijos nebuvo tiek stiprios, kad man kiltų noras pirkti bilietų ir vaikytis mistinių laimėjimų.

Tikimybė laimėti yra niekingai maža, tačiau, kai kuriems žmonėms tai gali būti pretekstu toliau tęsti savo piligrimines keliones link kasų aparatų siekiant to vienintelio bilieto, kuris pakeis jų gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei kalbėtume apie asmenis turinčius problemų dėl azartinių lošimų, tai žinoma jų santykis su sėkme, o ypač sėkmės istorijomis labai iškreiptas. Daugelio jų neatsiejama sutrikimo raidos dalis, tai atsilošimų vaikymasis. Tikėtina, kad jiems tokie laimėjimų afišavimai tik padidins azartiškumą, pastiprins mistifikaciją apie jų galią ir gebėjimus lošti „tinkamai“, troškimą laimėti“, – svarsto O. Mackevič.

Lošimai gali sukelti priklausomybę. O. Mackevič teigia, kad televizijos ar popierinės, momentinės loterijos lyginant jas su azartiniais lošimais, rečiau įtraukia į priklausomybes. Pasak specialisto, kur kas didesnį nerimą kelia internetu vykdomos loterijos, kurios savo principu primena lošimą lošimo automatais.

„Svarbu atminti, kad tiek loterijos, tiek azartiniai lošimai yra pramogos forma, kuriai, dažniausiai turime skirti nedaug laiko ir pinigų. Jei pastebime, kad mes patys ar mūsų artimas šiai pramogai skiria daugiau laiko, pastebime, kad atsiranda finansinių problemų, imami kreditai, verta būtų susimąstyti ar neišlipome iš pramogos lošėjo rėmų.

Dažnai į probleminį lošimą įsitraukusiems asmenims keičiasi ir emocinės būsenos: jie tampa labiau dirglūs, užsidarę, kartais pastebimas greitas susierzinimas, pyktis, vengiama bendrauti. Neretais atvejais pastebimi ir fiziniai simptomai, tokie kaip sutrikęs miegas, somatiniai skausmai.

REKLAMA

Jei pastebite, kad lošimai ar loterijos jums kelia įvairių problemų, siūlau nedelsiant kreiptis į specialistus, kurie kartu su jumis paieškos jums tinkamiausių sprendimo būdų“, – pataria O. Mackevič.

Pasak O. Mackevič, 2021 m. atlikta Lošimų priežiūros tarnybos apklausa parodė, kad dažniau loterijose dalyvauja vyresni (50 – 69 m.) žmonės (55 proc.), turintys aukštesnes pajamas – (50 proc.). Absoliuti dauguma loterijos bilietus perka parduotuvėje prie kasų – (88 proc.). Daugiau nei (40 proc.) respondentų perka bilietus ne dažniau, nei kartą per mėnesį, vieno apsipirkimo metu nusiperka ne daugiau 2 bilietų.

Atsirado 24 mln. eurų laimėtojas

Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį paaiškėjo, kam atiteko 24 mln. eurų laimėjimas. Naujuoju Lietuvos multimilijonieriumi tapo keturiasdešimtmetį perkopęs vilnietis Vytautas (vardas pakeistas dėl laimėtojo saugumo – aut. past.), kuris bilietą lemtingajam žaidimui įsigijo pridavęs automobilio bagažinėje užsilikusią tarą.

24 milijonų eurų vertės bilietas parduotuvėje laukė beveik parą

Laimėtojas į „Eurojackpot“ loteriją Lietuvoje organizuojančios „Olifėjos“ būstinę atvyko pirmadienį po darbo kartu su žmona. Sutuoktiniai savo būseną apibūdino kaip euforiją ir laimėjimo istorija dalinosi dar patys sunkiai suvokdami, kas įvyko.

REKLAMA

„Kiekvieną savaitę nusiperku po vieną „Vikinglotto“, „Teleloto“ ir „Eurojackpot“ bilietą – tai mano ritualas. Tad kai praėjusį penktadienį vakare važiuodamas namo prisiminiau, kad dar neturiu „Eurojackpot“ bilieto, nedvejodamas stabtelėjau Pilaitės „Maximoje“, – pasakojimą, kaip įsigijo laimingąjį bilietą, pradėjo vyras. – Bagažinėje kaip tik voliojosi keletas užsilikusių tuščių butelių, pridaviau juos ir gavau 2 eurus 70 centų. Prie tos sumos pridėjau dar 30 centų – ir štai taip įsigijau, kaip pasirodo, ypatingą „Eurojackpot“ bilietą.“

„Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas pasakoja, jog laimingasis bilietas buvo atspausdintas sausio 20-osios pavakarėje – taigi sostinės parduotuvėje, stovelyje prie kasos, savo pirkėjo jis laukė beveik parą.

„O dar vienas įdomus faktas tas, jog į praėjusios savaitės „Eurojackpot“ žaidimą iš viso buvo parduota daugiau nei dvidešimt septyni milijonai bilietų aštuoniolikoje šalių. Pagrindinį loterijos prizą – „Jackpotą“ – laimėjo ir pasidalino tik du iš tų bilietų. Vienas – pirktas Vokietijoje, Badeno-Viurtembergo žemėje. Kitas – penktadienio vakarą atsidūręs Vytauto kišenėje“, – situacijos išskirtinumą dar kartą pabrėžė D. Kazlauskas.

REKLAMA

Kad visa Lietuva ieško rekordinės sumos laimėtojo – negirdėjo

Paklaustas, kodėl į loterijos atstovybę nesikreipė savaitgalį, Vytautas pasakojo, kad tada dar net nežinojo, jog laimėjo.

„Visą savaitgalį ramiai su žmona leidom namuose, bet kažkaip prasilenkėm su naujienom – nei matėm, nei girdėjom, jog Lietuvoje laimėta rekordinė suma. Bilietus pasitikrinti susiruošiau tik pirmadienio popietę ir pradėjau būtent nuo „Eurojackpot“. Tikrinau naudodamasis „Perlo“ mobiliąja programėle ir jau nebežinau, kaip ten buvo. Laimėjimo sumos nepamačiau. Supratau tik tiek, jog dėl laimėjimo reikėtų kreiptis į loterijos atstovybę telefonu. Taip ir padariau“, – vos kelių valandų senumo įvykiais dalinosi Vytautas.

Į skambutį atsiliepusi loterijos darbuotoja paprašė Vytauto padiktuoti bilieto numerį. O tada – paragino atsisėsti.

„Kai atsisėdau, pasakė, kad laimėjau 24 milijonus eurų, pasveikino ir pakvietė atvykti į atstovybę. Niekaip negalėjau suprasti ir patikėti. Netrukus paskambinau žmonai. Kadangi jau buvau pamokytas, kaip pranešti tokią žinią, žmonos taip pat pasiteiravau, ar sėdi, paprašiau, kad pasiimtų stiklinę vandens. Tada ir jai pasakiau, kokią sumą laimėjau“, – jau sėdėdamas loterijos atstovybėje kalbėjo laimėtojas.

REKLAMA

„Kai vyras pasakė, kad laimėjo 24 milijonus eurų, tikrai nuoširdžiai pamaniau, kad bando pajuokauti. Tik dar kelis kartus pakartojus ir pasitikslinus – po truputį įsileidau mintį, jog gal tai ir nėra juokelis“, – savo įspūdžiais dalinosi laimėtojo žmona.

Iškart pateko į turtingiausių žmonių Lietuvoje sąrašą

24 000 400 eurų sumą laimėjęs „Eurojackpot“ žaidėjas iškart pateko į turtingiausių Lietuvos žmonių 200-tuką. Remiantis žurnalo „Top“ 2021 metais sudarytu sąrašu, dabar Vytautas savo turtais prilygsta sąskaitoje taip pat apie 24 milijonus eurų turinčiam Domantui Saboniui ir nedaug teatsilieka nuo maždaug po 25 milijonus eurų valdančių Arvydo Sabonio ar Donato Motiejūno.

Tiesa, su didelėmis pinigų sumomis ateina ir didelė atsakomybė jas panaudoti tinkamai.

„Man reikia veiklos, todėl tikrai neketinu, pavyzdžiui, išeiti iš darbo ir leistis į kelionę aplink pasaulį. Taip padaręs nebūčiau laimingas. Dabar leisime viskam susigulėti, nurimti emocijoms ir tada galvosime, ką galima protingo padaryti su tokia didžiule pinigų suma. Tiesa, su žmona jau spėjome pakalbėti, kad jeigu ji norės – galės pradėti savo verslą“, – paklaustas apie tai, kaip planuoja leisti laimėjimą, sakė Vytautas.

Siekiant padėti įvertinti galimas perspektyvas ir rizikas laimėtojui buvo pasiūlyta ir specialistų pagalba.

REKLAMA

„Laimėti pinigai neabejotinai pakeis Vytauto ir jo artimųjų gyvenimą, o kad tas pokytis sukeltų kiek įmanoma mažiau streso, nerimo ir kitų neigiamų jausmų, mes pasiūlėme laimėtojui pagalbą – specialistų finansines konsultacijas, kurios padės jam tinkamai investuoti laimėjimą. Kadangi laimėtojas prizą vertina rimtai ir pragmatiškai, mąsto galbūt pradėti verslą, jis mielai priėmė mūsų pasiūlymą. Labai tuo džiaugiamės. Kaip ir apskritai faktu, jog tarptautinė „Eurojackpot“ loterija pagaliau atnešė savo pagrindinį prizą Lietuvai“, – sakė „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas D. Kazlauskas.

Vytauto laimėjimas gerokai pagerino iki šiol buvusį „Eurojackpot“ Lietuvoje rekordą, kuris prieš keletą metų atiteko inžinieriui iš Kauno, laimėjusiam „5+1“ kategorijos prizą – 7,6 milijono eurų.

Taip pat pralenkta ir kitos tarptautinės loterijos – „Vikinglotto“ – žaidėją Lietuvoje pernai aplankiusi sėkmė. 2021-ųjų vasarį vilnietis, užsukęs į parduotuvę nusipirkti mineralinio vandens, kartu įsigijo ir „Vikinglotto“ bilietą, kuris jam atnešė 13 milijonų eurų.

 „Prisimenu, kaip apie šį laimėjimą diskutavome su kolegomis ir keletas jų sakė netikintys, kad lietuviui galėjo taip pasisekti. Aš iškart sakiau, kad tikiu, – paties pagerintą Baltijos šalyse rekordinį laimėjimą prisimena Vytautas. – Taip pat nesuprantu, kodėl žmonės kartais varžosi pirkti loterijos bilietus, galvodami, kad tai daryti yra kažkas netinkamo. Mano nuomone, loterijų bilietai yra tokia pat prekė kaip ir kitos. Tik dar suteikia puikią pramogą ir, kaip rodo pavyzdžiai, net gali paversti milijonieriumi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų