• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios iki gruodžio 1 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem dozėmis, arba iki ateinančių metų balandžio 1 d. – stiprinamąja trečiąja doze, būtų mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos, rašoma pranešime spaudai.

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios iki gruodžio 1 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem dozėmis, arba iki ateinančių metų balandžio 1 d. – stiprinamąja trečiąja doze, būtų mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Šiuo sprendimu tikimasi apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje. Gautos vienkartinės išmokos neturėtų įtakos skiriant senjorams kompensacijas už šildymą ir kitas išmokas. Tam dar turės pritarti Seimas ir Vyriausybė. 

„Iki šiol visos taikytos priemonės skatinant vyresnius gyventojus skiepytis nuo COVID -19 buvo paveikios, tačiau ne tiek, kad būtų pavykę apsaugoti senjorus nuo sudėtingų komplikacijų ir išvengti netekčių. Sprendimas skirti vienkartines išmokas už pasiskiepijimą teikia viltį, kad bent gavę išmoką dalis senjorų suklus, galiausiai ateis skiepytis ir taip apsaugos save bei savo artimuosius“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Ana Selšinskienė. 

„Daug dirbame, kad įtikintume senjorus pasiskiepyti. Skiepai gali išgelbėti gyvybę, išsaugoti sveikatą. Jei kyla klausimų, ar sveikata leidžia skiepytis, kviečiame tartis su šeimos gydytojais“, – sako Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes, Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, esame pasiskiepiję ir rudenį su džiaugsmu sugrįžome į aktyvias veiklas universitete. Norėdami paragini ir kitus vyresnio amžiaus žmones skiepytis, planuojame Trečiojo amžiaus universiteto iniciatyvą: mūsų didelė bendruomenė vis dar abejojančius senjorus pradrąsins skiepytis, juos pakonsultuos, kam reikia pavėžėjimo paslaugos, palydės ar pavėžės į vakcinacijos vietą“, – sako Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Žebrauskienė. 

REKLAMA

Vienkartinė išmoka būtų mokama rizikingiausiai amžiaus grupei priklausantiems asmenims 

Šalyje gyvena apie 270 tūkstančių 75 metų ir vyresnių senjorų. Šioje amžiaus grupėje dar turime daugiau kaip 30 proc. arba 80 tūkstančių asmenų, kurie nėra paskiepyti ar persirgę COVID-19. 

Šiai grupei priklausančių asmenų imunizacijos lygis yra gerokai mažesnis, nei kitų aukštos rizikos grupių. Jiems yra didžiausia hospitalizacijos rizika ir dvigubai didesnė rizika mirti nuo COVID-19, nei kitoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims. Per pandemiją vyresnių nei 75 metų amžiaus asmenų mirštamumas nuo COVID-19 sudarė net 64 proc. visų mirčių, kai tuo metu 65–74 amžiaus asmenų mirtys sudarė 20 proc. visų mirčių. 

REKLAMA
REKLAMA

Išmoka – po skiepo, tik vieną kartą 

100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą. Nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 1 d. 75 metų ir vyresni žmonės pasiskiepiję dviem dozėmis, vienkartinę išmoką gautų po pilnos vakcinacijos. Taip pat ir tie šios amžiaus grupės senjorai, kurie jau yra pasiskiepiję nuo COVID-19, išmoką gautų po skiepo, jeigu pasiskiepytų sustiprinančiąja trečiąja doze iki balandžio 1 d. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prašymų teikti nereikės 

Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės. Duomenys apie vyresnio amžiaus asmenis bus tikrinami registre. Vienkartinę išmoką senjorai gautų kartu su pensija ar kita išmoka. 

Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nebūtų įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas. 

REKLAMA

Preliminariais skaičiavimais, jei vienkartinę išmoką gautų apie 270 tūkstančių asmenų, reikėtų daugiau nei 27 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. 

Lietuvos valstybės finansinės galimybės visus gyventojus finansinėmis priemonėmis skatinti skiepytis ir taip įgyti ar palaikyti imunitetą nuo COVID yra ribotos. 

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta beveik 330 tūkstančių COVID-19 atvejų, 5 tūkstančiai žmonių mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų