• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjero Andriaus Kubiliaus pasisakymas, kad jis tiki, jog Seimas sugrįš prie konservatyvaus, nevaisingumo problemų turintiems žmonėms itin nepalankaus Dirbtinio apvaisinimo įstatymo varianto, parodo, kad nevaisingos šeimos tampa vis atkaklesnių politinių kovų įkaitais.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarykštis Seimo Sveikatos reikalų komiteto sprendimas apjungti du Pagalbinio ir Dirbtinio apvaisinimo įstatymų projektus ir teikti Seimo nariams svarstyti optimalų įstatymo variantą suteikė vilties šalies nevaisingoms šeimoms. Komiteto priimtas įstatymo variantas leistų išlaikyti teisę pasirinkti gydymo metodą pačioms šeimoms kartu su savo srities specialistais, bet draustų lytinių ląstelių donorystę. Šis variantas leistų galvoti ir apie bent dalinį procedūrų apmokėjimą iš valstybės lėšų.

REKLAMA

„Matyt, neverta stebėtis šiandieniniu premjero pasisakymu pagalbinio apvaisinimo reglamentavimo klausimu, nes politinės kovos, vykstančios Andriaus Kubiliaus vadovaujamos partijos viduje, skatina jį pataikauti kraštutinai dešiniojo partijos flango pozicijai. Be to, nereikia pamiršti ir Bažnyčios galių. Tik įdomu, ko labiau prisibijo premjeras – savo partiečių ar kunigijos?“ – klausia Vaisingumo asociacijos valdybos narė Rūta Vyšniauskaitė. Jos teigimu, šiandieninė situacija nevaisingas šeimas verčia politinių kovų įkaitais.

„Neapibrėžtumo situacija tęstis nebegali. Nors Bažnyčios pozicija yra gerbtina, Seime turėtų būti parengtas ir priimtas toks įstatymas, kuris vadovautųsi medicinine logika, būtų pagrįstas mokslo žiniomis ir pacientų teisėmis“, - sako R. Vyšniauskaitė. Konservatyvus, bažnyčios remiamas įstatymo variantas vestų į aklavietę, nes neleistų nevaisingoms šeimoms pasinaudoti sėkminga medicinine praktika ir sumenkintų šansus susilaukti atžalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų