Vasario 28 d. 19 val. Filharmonijoje Vilniuje koncertuos Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, o XIX a. italų meistrų smuiku solo grieš 20-metė smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.
Sėkmės įvairiuose tarptautiniuose konkursuose lydima ir tarptautinės muzikų bendruomenės dėmesį sparčiai traukianti vilnietė smuikininkė jau keletą metų studijuoja ir gyvena užsienyje, tad šį „sugrįžimo“ koncertą ypač aktualu išgirsti bei jaunosios smuikininkės talentą čia, namuose įvertinti. Juolab, kad koncerto klausysis ne tik Filharmonijos publika, bet ir milijoninė Euroradijo auditorija.
Kartu su Lietuvos radijo programos „Klasika“ klausytojais, Euroradijo eteryje, tiesioginės transliacijos metu šio koncerto klausysis ir Europos klasikos gerbėjai iš įvairių šalių nuo Airijos ir Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir Serbijos iki Ispanijos bei Švedijos. Jie išgirs rusų klasikos programą, parengtą Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei puikiai rusiškąjį repertuarą išmanančio ir jo prasmes užčiuopiančio dirigento, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Roberto Šerveniko. Orkestras atliks XIX a. pabaigos vėlyvojo romantizmo rusų kompozicijas: Piotro Čaikovskio „Patetinę“ simfoniją, turbūt ne tik įstabiausią paties kompozitoriaus darbą, bet ir vieną savičiausių simfoninės formos pavyzdžių bei Rimskio-Korsakovo „Ispaniškąjį kapričio“, grįsta Šiaurės Ispanijos Astūrijos regiono folkloro temomis.
Smuikininkė Dalia Kuznecovaitė su orkestru grieš Sergejaus Prokofjevo Smuiko koncertą – jau XX a. kūrinį, tačiau savo estetika, garsynas ir stilistika tampriai sukibusį su XIX a. romantizmu. Po kūrinio premjeros Paryžiuje kompozitorius Georges’as Auricas jį pavadino „mendelsonišku“.
Dalia Kuznecovaitė aktyviai ir apsukriai plėtoja trijų tipų veiklą: studijuoja Rostoko aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Šiaurės Vokietija), nepaprastai intensyviai dalyvauja pasaulio smuikininkų konkursuose ir griežia koncertuose. Pastarąją praktiką kol kas smarkiai veikia ir inicijuoja sėkmė tarptautiniuose konkursuose. Dalia Kuznecovaitė yra 13-os konkursų laureatė, tačiau tarp ypatingų konkursinių trofėjų galima išskirti pernykštį Johanneso Brahmso konkursą Austrijoje (84 dalyviai), kur smuikininkė užėmė III vietą ir pelnė specialų Zalcburgo „Mozarteumo“ prizą bei šiemet vasarą įvykusį Henryko Szeryngo konkursą Tolukoje (Meksika), kuriame ji, įveikusi net žinomą vengrų smuikininką Antalą Szalai, pelnė aukso medalį ir piniginį prizą (24 tūkst. eurų). Po šio triumfo, gruodį smuikininkė surengė ne vieną pasirodymą Meksikos koncertų salėse, o po naujų pasirodymų su meksikiečiais vasarį (tarp jų – 3000 vietų sostinės salėje), mėnesio pabaigoje ją išgirsime koncertuojant ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Beje, Dalios vardas Filharmonijoje skambėjo ir vasario 12 d. Čia įvykusio klasikinės muzikos atlikėjų organizacijos „Holland Music Sessions“ koncerto metu buvo įteiktos specialios tarptautinės draudimo ir konsultacijos kompanijos „AON“ įsteigtos stipendijos studijuoti minėtos organizacijos Bergeno vasaros akademijoje, kuriose kasmet dalyvauja apie 150 jaunų talentų iš viso pasaulio. Jų metu įveikus daugelį etapų ir susidorojus su įvairiais praktiniais išbandymais, 10–15 jaunų talentų atrenkami koncertiniam turui po Europą „New Master on Tour“ (Naujųjų meistrų turas). Šiuos kvietimus ir stipendijas gavo violončelininkas Glebas Pyšniakas, pianistas Darius Mažintas ir smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.