• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje svečiuojasi radikalūs meno kritikai iš Talino ir Alytaus

Šį antradienį, lapkričio 17 d.  bei trečiadienį lapkričio 18 d. Laisvajame universitete (LUNI) kalbėsimės apie meną (antimeną), kultūrą (kontrkultūrą), meno ir verslo santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje svečiuosis (anti)menininkas iš Estijos Reiu Tüüras ir meno streikininkas iš Alytaus Redas Diržys.

REKLAMA

Reiu Tüüras – tapytojas, Estijos menų akademijos ir Londono universiteto magistrantas, eksponavęs savo darbus įvairiose Europos šalių galerijose, pats vadovavęs vienai didžiausių Estijos meno galerijų. R. Tüüras yra Estijos poparto menininkų grupės „Kursi Koolkond“ narys, nevienareikšmiškai vertinamos laisvosios menų akademijos „Academia Non Grata“ rektorius. Nors buvo pakviestas dirbti projekte „Talinas –. Europos kultūros sostinė 2011 m“, tačiau greitai šia veikla nusivylė. Sakoma, jog sprendimui atsisakyti dalyvauti projekte turėjo įtakos susitikimas su oficialiosios kultūros kritiku Redu Diržiu.

REKLAMA
REKLAMA

R. Diržys – mokytojas, nuo 1993 m. vadovaujantis Alytaus dailės mokyklai, aktyvistas, besireiškiantis daugiausia vizualaus meno srityje, jau yra kalbėjęs Laisvajame universitete meno ir antimeno temomis. Šiuo metu jis aktyviai organizuoja meno streiko iniciatyvas, nukreiptas prieš „rimtosios kultūros“ struktūras, bei kuria jų pritaikymo praktikoje technologijas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienio, lapkričio 17 d., užsiėmime „Absurdo Estija – Talinas liepsnose – trialektika“ bus aptariami skirtingi ir viešąjai nuomonei radikaliai prieštaraujantys požiūriai į meną bei apskirai visą kultūrą. Kalbėsimės apie anarchijos ir monarchijos konfliktą lektorių asmenybėse (abu pranešėjai pasižymi neordinariais sprendimais ir neprognozuojamomis idėjomis, tačiau yra puikūs vadybos specialistai, turintys ilgą vadovavimo institucijoms patirtį); Reiu Tüüras papasakos apie „Academia Non Grata“ – mūsiškį Laisvąjį universitetą primenantį darinį, kuris iš neformalios iniciatyvos virto į oficialią meno akademiją. Baigiamasis žodis bus skirtas Alytaus meno streikui, kurio pagrindinis šūkis skelbia „Padek Vilnių!”. Paklausime, kokį poveikį Alytaus meno streikas padarė projektui „Vilniui – Europos kultūros sostinė“ ir kaip toliau bus vystoma kontrkultūrinė veikla prieš oficialaus meno garbinimą. Lektoriai įspėja, jog nesusirinkus LUNI studentams, jie kalbėsis tarpusavyje.  

REKLAMA

Trečiadienio, lapkričio 18 d., užsiėmimo tema – menas ir verslas. Apie meno ir verslo santykius bus kalbama remiantis Charleso Handy knyga „Vadybos dievai“ (Charles Handy „Gods of management”). Aptarsime vizualinio meno sceną kuriančių institucijų galią ir įtaką šiuolaikinio meno veidui bei šiuolaikinio meno sampratai, diskutuosime, kokio tipo meno institucijos gali būti lengvai įkuriamos bet kurio iš mūsų?

REKLAMA

Apie meną  ir jo šmėklas, meno ir verslo santykius, menininkus ir meno streikininkus diskutuosime dvi dienas – lapkričio 17 ir 18 d. Abu užsiėmimai prasidės 18 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje, Vokiečių g. 2, Vilniuje.

Laisvasis universitetas (LUNI) skatina išsivaduoti iš kultūros politikos dirbtinai sukurtų mitų, pažiūrėti į „savaime suprantamus“ dalykus kitu kampu ir išeiti po paskaitos ne aklai sugėrus dėstytojo suvirškintą informaciją, o mėgaujantis pačiu mokymosi, atradimo procesu bei rezultatu, kuris lygus kiekvieno mūsų kritinio mąstymo guvumui. Mokykimės laisvai, be jokių hierarchijos santykių bendraudami tarpusavyje ir su lektoriais. LUNI atviras visiems ir visada nemokamas.   

Kviečiame klausytis radijo laidos  „LUNI valanda“ kiekvieną  pirmadienį nuo 18 val. internetu www.startfm.lt. Daugiau informacijos apie LUNI įvykusias ir vyksiančias paskaitas rasite svetainėje www.luni.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų