• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 13–16 d. Vilniuje vyks Europos festivalių asociacijos (EFA) kasmetinė generalinė asamblėja ir konferencija.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias asociacijos metinis susitikimas kaskart rengiamas vis kitoje šalyje, kur asociacijos delegatus priima viena iš asociacijos narių. Šiemet, kai Vilniui buvo suteiktas „Europos kultūros sostinės 2009“ vardas, estafetę perėmė Lietuvos nacionalinės filharmonijos organizuojamas Vilniaus festivalis, o EFA generalinė asamblėja ir konferencija tapo oficialia nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalimi. Šis metinis renginys suteikia progą susitikti daugiau kaip 100 asociacijos narių bei kviestinių svečių, pasidalyti idėjomis ir užmegzti naujus ryšius, pasižvalgyti naujų bendradarbiavimo galimybių ir aptarti einamuosius profesionalių scenos menų festivalių rinkos reikalus.

REKLAMA

Europos festivalių asociacija (EFA) vienija meno festivalius iš 37 Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos šalių. Per daugiau nei 50 veiklos metų EFA tapo dinamišku organizacijų tinklu, kuriame dalyvauja daugiau kaip šimtas muzikos, šokio, teatro ir tarpdisciplininio meno festivalių, nacionalinių festivalių asociacijų ir kultūros organizacijų.

REKLAMA
REKLAMA

EFA generalinės asamblėjos ir konferencijos pradžia numatyta gegužės 13 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (A. Vienuolio g. 1). Ji sutampa su pirmuoju Vilniaus festivalio koncertu, kuriame Valerijaus Gergijevo diriguojamas Londono simfoninis orkestras atliks „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ užsakymu sukurtos Rodiono Ščedrino simfoninės freskos „Lietuviška sakmė“ premjerą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) vyks vienos dienos konferencija „Festivalių meninės tendencijos“. Jos metu muzikos, šokio ir teatro festivalių rengėjai, vietos valdžios atstovai, rėmėjai, menininkai ir žurnalistai gvildens aktualius festivalių nūdienos klausimus. Kaip ir kodėl kinta festivalių meninės tendencijos? Kas diktuoja madas? Ar festivaliai gali daryti įtaką ateities meno ekosistemai? Šiuos ir kitus klausimus savo pranešime aptars Baltijos jūros festivalio vadovas Michaelas Tydénas ir apskritojo stalo diskusijos dalyviai: Hugo De Greefas (Briuselio „Flagey“ centro generalinis direktorius), dr. Levanas Chetaguri („Stichting Caucasus“ fondo prezidentas), Peras Boye Hansenas (Bergeno tarptautinio festivalio vadovas), Henkas Heuvelmansas (ECPNM ir Amsterdamo tarptautinės „Gaudeamus“ muzikos savaitės vadovas) ir muzikologė Rūta Stanevičiūtė. Konferencijos temą pratęs festivalių projektų pristatymai ir darbo grupių pranešimai.

REKLAMA

Po konferencijos ir susitikimo su žiniasklaida visiems susirinkusiems festivalių atstovams bus įteikti projekto „FestLab – už kūrybingumą ir inovacijas“ pasai. Šiuo projektu Europos festivalių asociacija prisideda prie Europos kūrybingumo ir inovacijų metų, norėdama pabrėžti festivalių vaidmenį skatinant kūrybingumą ir inovacijas nūdienos visuomenėse.

REKLAMA

Konferencijos metu taip pat bus pristatomas straipsnių, interviu ir diskusijų rinkinys EFA BOOKS 4 „Dialogue. Festivals Act for an Intercultural Society“ (Dialogas. Festivaliai – už tarpkultūrinę visuomenę), apibendrinantis pernykštę Europos tarpkultūrinio dialogo metų programą.

Konferencija vyks anglų kalba be sinchroninio vertimo.

Gegužės 15 d. vyksiančioje EFA generalinėje asamblėjoje bus svarstomi asociacijos vidaus funkcionavimo klausimai ir renkamas naujas EFA prezidentas.

Dar daugiau informacijos yra Europos festivalių asociacijos tinklalapyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų