Kultūros, filosofijos ir meno institutas ir Lietuvos istorijos institutas gruodžio 22 d., antradienį, 17 val. maloniai kviečia į Vakarą su Römeriais Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4).
Vakaro metu bus pristatytos neseniai išleistos knygos: „Eugenijus Romeris. Livonijos ir Lietuvos Römerių giminės istorija“, „Römeriai Lietuvoje XVII–XX a.“, „Mykolas Römeris. Dienoraštis. 1919 m. birželio 21 d. – 1920 kovo 15 d.“.
Dalyvaus knygų sudarytojai dr. Jolanta Širkaitė, habil. dr. Tamara Bairašauskaitė, dr. Rimantas Miknys, istorikai dr. Zita Medišauskienė, dr. Ramunė Šmigelskytė–Stukienė, muzikologė ir teatro istorikė dr. Vida Bakutytė, aktorius Vytautas Širka. Skambės Mykolo Kleopo Oginskio, Johanno Sebastiano Bacho, Roberto Schumanno, Niccolò Paganini, Fryderyko Chopino muzika, kurią atliks Dainius Puodžiukas (smuikas), Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Jūratė Landsbergytė (fortepijonas).
Knygą „Eugenijus Romeris. Livonijos ir Lietuvos Römerių giminės istorija“ išleido Kultūros, filosofijos ir meno institutas (parengė dr. Jolanta Širkaitė, moksliniai redaktoriai J. Širkaitė, Habil. dr. Tamara Bairašauskaitė, dr. Rimantas Miknys). Giminės istoriją surinko ir parašė tarpukario Tytuvėnų dvarininkas ekonomistas ir visuomenės veikėjas Eugenijus Romeris. Tai pirmoji genealoginė-biografinė atskleidžianti išsamią giminės istoriją nuo pat giminės ištakų XIII a. iki XX a. vidurio. Monografija išversta į lietuvių kalbą, moksliškai redaguota ir papildyta šių dienų medžiaga. Pateikiami giminės narių portretai ir genealoginės lentelės, originalus šaltinio tekstas lenkų kalba.
„Römeriai Lietuvoje XVII–XX a./ The Römers in Lithuania in 17th to XX centuries“(sudarytoja J. Širkaitė) – Kultūros, filosofijos ir meno institute 2008 m. išleistas, bet dar visuomenei nepristatytas straipsnių rinkinys, supažindina skaitytoją su žymiausiųjų giminės atstovų menine kūryba, moksline ir visuomenine veikla, pristato Römerių turėtus dvarus. Straipsnių autoriai – žymiausi Lietuvos ir Lenkijos mokslininkai tyrinėjantis Römerių palikimą ir jų indėlį į įvairias veiklos sritis.
Knygą „Mykolas Römeris. Dienoraštis. 1919 m. birželio 21 d. – 1920 kovo 15 d.“ išleido Lietuvos istorijos institutas (sudarytojas ir mokslinis redaktorius R. Miknys). Joje publikuojama į lietuvių kalbą išversto Mykolo Pijaus Römerio dienoraščio dalis (tai jau antroji Dienoraščio knyga), kuriame atsispindi ir asmeninis žymiausiojo Lietuvos teisininko gyvenimas, profesinės veikos kasdienybė, politinės, visuomeninės ir kultūrinės Vilniaus, Kauno, Lietuvos ir Lenkijos, ypač Lomžos miesto ir apylinkių realijos. Dienoraštyje nemažai pasvarstymų apie tarptautinę to meto situaciją, pateikiamos žinomų politikos ir kultūros veikėjų charakteristikos.
Visi leidiniai skirti ne tik mokslininkams, bet ir platesnei visuomenei, besidominčiai šalies kultūriniu gyvenimu.