Kas iš tiesų yra telepatija ir kaip ji veikia? Ar eilinis žmogus gali savyje atskleisti telepatinių sugebėjimų? Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų, ne vieno iš mūsų bent mintyse keliamų klausimų, – šeštadienį Pirmojo Baltijos kanalo šou „Ekstrasensų mūšis. Pasaulių karas“.
Tikėjimas bendravimu mintimis atėjo iš senų laikų. Kai kas teigia, kad ir maldą galima vadinti telepatija – bendravimu mintimis su antgamtinėmis jėgomis. Yra manančių, kad telepatija – gerai išvystyta intuicija, o „žvilgsnio jautimas“ ar artėjančių įvykių nuojauta – taip pat telepatiniai signalai, kuriuos gauna smegenys. Terminą „telepatija“ pirmą kartą panaudojo 1882 m. Frederikas Mayersas (graikiškai tele – „toli“ ir patheia – „jutimas“, „gavimas“).
„Daugiausiai mintimis bendrauja giminingos sielos – šeimos nariai, įsimylėjėliai. Būna, kad du žmonės tuo pačiu metu pagalvoja vienas apie kitą ir susiskambina, arba vienas sakinį pradeda, kitas tais pačiais žodžiais jį pabaigia. Tai – telepatija“, – sako lietuviškojo „Ekstrasensų mūšio“ nugalėtoja Vanda Darjina.
Egzistuoja teorija, kad telepatijos galima išmokti. Tereikia tikėti, lavintis ir turėti puikią savitvardą. „Telepatinių sugebėjimų turi kiekvienas. Tačiau juos savyje atranda tik dvasinį gyvenimą gyvenantys žmonės. Daugiausiai galimybių išlavinti telepatinius gebėjimus turi labai jautrūs, nuoširdūs žmonės, kuriems daugiau nei 47-eri. Tik sulaukusį tokio amžiaus žmogų galima vadinti suaugusiu, jo protas tik tada subręsta galutinai“, – tvirtina V. Darjina.
Šį šeštadienį 20:30 mistiniame PBK šou „Ekstrasensų mūšis. Pasaulių karas“ pasaulinio garso magas Uri Gelleris žiūrovams suteiks galimybę išbandyti savo telepatinius gebėjimus neatsitraukiant nuo televizijos ekranų.
Užs. nr. 2229