Vilniaus Senamiestyje sudarkytas kelių šimtų metų senumo namas. Savivaldybės kultūros paveldo specialistai aiškinasi, ar prieš 10 metų leidimus rekonstrukcijai išdavę valdininkai nepažeidė įstatymų ir kreipėsi į statybos priežiūros tarnybą, kad ši statybą nugriautų, praneša LTV „Panorama“.
Bokšto gatvėje, Vilniuje, verslininkai įrengė parduotuvę, išplėsdami jos ribas. Savivaldybės kultūros paveldo specialistai teigia, kad savininkai užtvėrė praėjimą pėstiesiems, subjaurojo namo fasadą. Jų teigimu, ir didžiulė reklama pritvirtinta pažeidus suderintą projektą.
Savivaldybės specialistai kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą ir Vilniaus apskrities viršininko administraciją, kad namui būtų sugrąžintas autentiškas fasadas ir nauja statyba nugriauta.
„Kreipėmės, kad būtų pašalintos neteisėtos statybos pasekmės, t. y., būtų atidarytas praėjimas, nes tokių dalykų toleruoti negalima. Tai yra tiesiog brutalus Senamiesčio darkymas“, – įsitikinęs Vitas Karčiauskas, Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas.
Tačiau Vilniaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos priežiūros specialistai sako, kad savininkai praėjimą užtvėrė turėdami tam leidimą. Jį prieš 10 metų pasirašė savivaldybės architektai ir Kultūros paveldo departamento darbuotojai.
Parduotuvės plėtrą pavadinęs neteisėta Kultūros paveldo skyriaus vedėjas teigia, kad kreipsis į teismą, kad šis išnagrinėtų, ar tokius leidimus specialistai galėjo išduoti.
Namas Bokšto gatvėje yra pastatytas XVII a. ant sugriuvusios cerkvės pamatų. XIX a. šiame name veikė garsus Niškovskio viešbutis.
Čia Zigmantas Sierakauskas organizavo 1863 metų sukilimą, XX a. pradžioje čia 10 metų su pertraukomis gyveno Jonas Basanavičius.
Namas yra UNESCO saugomo Vilniaus Senamiesčio pastatų sąraše.
Monika Petrulienė
lrt.lt