Lietuvos dailės muziejus birželio 17 d., antradienį, 17 val. kviečia į Radvilų rūmus (Vilniaus g. 22), kur baigiama eksponuoti tapytojos, dailės pedagogės, profesorės Sofijos Veiverytės retrospektyvinę tapybos ir piešinių parodą „Įminti žmogaus mįslę“.
Šios parodos pabaigai Lietuvos dailės muziejus išleido jos katalogą, kurio sutiktuvėse dalyvaus ir pati dailininkė, knygos rengėjai.
Naujojo leidinio pradžioje – įvadinis menotyrininkės dr. Nijolės Tumėnienės straipsnis, kuriame apibendrinti dailininkės gyvenimo faktai, kūrybos kelias, individualybės bruožai. Pabrėžiama, kad S. Veiverytės paveikslai pasižymi vaizdo galia, asmenybės charakterio perteikimo tikslumu, pavergia menine improvizacija.
Tapytoja viena pirmųjų lietuvių dailėje iškėlė kuriančio žmogaus dvasinio pasaulio problemą. Ji nevengia ir grotesko. Paveiksluose ryški vaizdo ekspresija. „Dailininkei svarbiausia ne kiekvieno iš jų portretinis išskirtinumas (šia prasme atvaizdai – ne portretai), o vidinis gyvenimas, kasdienybės dvasia“,- rašo N. Tumėnienė. Apžvelgiami ir metaforiški teminiai, istoriniai paveikslai, taip pat istorinių asmenybių portretai, platus S. Veiverytės kūrybos diapazonas. „Į parodą dailininkė „atsivedė“ žirgus, visada lydėjusius jaunystės svajones“. S. Veiverytė įvertinama ir kaip įgudusi piešėja.
Kataloge – svarbiausios dailininkės gyvenimo datos, dokumentinės jos ir šeimos nuotraukos. Yra autorinių ir grupinių parodų, premijų ir apdovanojimų sąrašas. Nuo 25 iki 85 puslapių matome spalvotas S.Veiverytės fotografines reprodukcijas, kurių autorius Antanas Lukšėnas. Katalogo turinio santrumpa spausdinama anglų kalba.
Šios knygos leidimą parėmė Kultūros rėmimo fondas.