Nedideliame provincijos aukcione Leicestershire, Anglijoje, iki tol nežinomo dailininko paveikslas parduotas už 205000 svarų sterlingų (1 milijoną litų), nors ekspertai jį tebuvo įvertinę 300 - 500 svarų sterlingų (1500 – 2500 litų). Pasibaigus sensacingam aukcionui, pasipylė įvairios specialistų spėlionės, esą tai - žymaus italų dailininko Ticiano kūrinys. Tokiu atveju jis parduotas tiesiog pusvelčiui. Apie šią istoriją trečiadienį pasakoja „Guardian Unlimited“.
Piešinys buvo vienas iš daugelio nežymių ir nebrangių paveikslų Gildingo aukciono namuose. Aukciono kataloge jis buvo apibūdinamas kaip „18 amžiuje tapytas esteto portretas iki juosmens“. Paveiksle buvo pavaizduotas barzdotas vyriškis juodame fone, jo veidas - šiek tiek pasisukęs į dešinę, pastebimas melancholiškas žvilgsnis.
Aukciono rengėjai paveikslą tikėjosi parduoti už 300 - 500 svarų sterlingų. Kai atėjo loto 403 eilė, įvyko šis tas neįtikėtino. „Atmosfera patalpoje įkaito - derybos dėl kainos vis tęsėsi ir tęsėsi“, - kalbėjo aukciono rengėjas Markas Gildingas. Galų gale, paveikslas buvo parduotas už 205000 svarų sterlingų.
Nepaisant visko, tai buvo tik pradžia. Visa Londono meno rinka yra sukrutusi: parduotas paveikslas greičiausiai yra žymaus renesanso dailininko Ticiano, nutapytas maždaug 1510 metais. Jeigu tokios spėlionės pasitvirtintų, tikroji paveikslo vertė gali siekti maždaug 5 milijonus svarų sterlingų (25 milijonus litų).
Tokio stambaus mąsto varžybos dėl meno kūrinių provincijos aukcionuose įvyksta itin retai. Tad paslaptis išlieka: kas nusipirko, kas pardavė šį paveikslą? Patys įžymiausi derybininkai ir prekiautojai, visi aukcionų vilkai vienbalsiai tvirtina, kad nieko nežinojo apie šį paveikslą. „Du žmonės tame aukcione suprato, kas tai per piešinys. Vienas iš jų - jaunas ir talentingas prekybininkas, turėjęs maždaug 200000 svarų sterlingų biudžetą. Kitas, nusipirkęs kūrinį, išlieka paslaptyje“, - teigė M. Gildingas. Čia pat jis užsiminė, jog paveikslą aukcione pardavė vietinė moteriškė, nusipirkusi jį dar 1974 metais Great Glen miestelyje, tame pačiame Leicestershire, kariuomenės pulkininko namuose.
Kol kas yra aišku tik tiek, kad paveikslas yra puikiai išsilaikęs. Ekspertai tvirtina, jog jo pirkėjas kuriam laikui dings iš akiračio tam, kad įsitikintų kūrinio autentiškumu. Tai padaręs, jis greičiausiai bandys jį parduoti už daug didesnę sumą.