Aukštai vertinama Didžiosios Britanijos literatūros premija „Costa“ už geriausią 2007 m. debiutinį romaną įteikta Catherine O’Flynn, anksčiau dirbusiai paštininke, rašo „The Guardian“.
Nuo pirmos jos romano „Tai, kas buvo prarasta“ („What Was Lost“) publikacijos atsisakė daugiau nei 10 leidyklų. Galų gale išleisti knygą sutiko leidykla „Tindal Street Press“. Romanas netgi pateko į pretendentų į „Booker“ premiją, „The Guardian“ metų geriausios pirmos knygos apdovanojimo ir kitų premijų sąrašus, bet nieko nepelnė.
Tačiau „Costa“ premijos komisija apibūdino O’Flynn kūrinį kaip „galingą romaną, kuriame humoras ir patosas yra įpinti į meistriškai sugalvotą, užburiančią paslaptį“.
„Tikiuosi, kad tai suteiks žmonėms vilties. Labai sunku pasiekti, kad tavo knyga būtų išleista, ypač jei esi apimtas svilinančių ambicijų. Aš jų neturėjau, buvau apsaugota įgimto pesimizmo“, – džiaugėsi sunkiai iškovota sėkme debiutuojanti rašytoja.
Romano veiksmas vyksta didžiuliame prekybos centre, jo veikėjai – apsaugos darbuotojas, muzikos prekių parduotuvės konsultantas ir lankytoja. Galbūt tokį siužeto parinkimą lėmė tai, kad prieš tai Catherine O’Flynn dirbo ne tik paštininke, bet ir slapta pirkėja – pasak jos, tai yra „niekinga profesija“.
Premija „Costa“ anksčiau buvo žinoma kaip Whitbreado apdovanojimas. Naujasis premijos rėmėjas paliko galioti senas taisykles: Metų knyga renkama iš nugalėtojų penkiose nominacijose (geriausias pirmas romanas, geriausias romanas, geriausia poezijos knyga, geriausia knyga vaikams ir geriausi memuarai).