Devyni metrai – tokio dydžio Lietuvos vėliava šiandien bus pašventinta Vilniaus Arkikatedroje.
Ši vėliava taps lietuvių jachtos „Gold of Lithuania“ simboliu istorinėje kelionėje po Viduržemio jūrą. Visuomeninės organizacijos JCI Vilnius ir Vilnius savivaldybės iniciatyvos „Millenium Lituaniae – Europos gimimas“ metu buriuotojai lietuvišką trispalvę iškels penkiolikoje Viduržemio jūros uostų. Taip svečiuose kraštuose bus paminėtas Lietuvos – jauniausios Europoje krikščioniškos valstybės – tūkstantmetis ir pranešta žinia apie Vilnių, kultūros sostinę, kurią būtina aplankyti.
„Šia kelione norime palikti rėžį visų pirma mūsų pačių, o vėliau – ir visos Europos sąmonėje, kad Lietuva yra jūrinė valstybė, ir į ją galima atvykti jūrų keliais“, – sakė Vilniaus savivaldybės vicemeras Gintautas Babravičius.
Jachta „Gold of Lithuania“ simboliškai atkartos LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1583–1584 metais piligriminės kelionės maršrutą. Istorinę-rekonstrukcinę kelionę įkvėpusio Vilniaus Universiteto profesoriaus Alfredo Bumblausko iškeltas tikslas – valstybės tūkstantmečio proga pranešti Europos idėjiniams centrams apie europietiškus mūsų šalies istorijos ir kultūros fenomenus.
„Mums suteikta didelė garbė nešti žinias apie Lietuvą ir atstovauti valstybei, kuri mus palaiko ir siunčia mums gerą vėją“, – teigė kelionės kapitonas patyręs buriuotojas Artūras Dovydėnas. Anot jo, nors kelionė vyks Adrijos ir Viduržemio jūrų baseine, kuris nereikalauja pernelyg daug patirties, įgulai išbandymų tikrai nepritrūks.
Simbolišką sėkmę lietuvių buriuojamai jachtai „Gold of Lithuania“ turėtų suteikti vėliavos pašventinimas. Sudalyvauti iškilmingoje ceremonijoje bus galima šiandien, penktą valandą Vilniaus Arkikatedros šv. Kazimiero koplyčioje. Maldos žodžiui įgulos narius prieš išleistuves sutelks vyskupas Juozas Tunaitis. Po simbolinio vėliavos pašventinimo įvyks visos keturis etapus įgulos, o taip pat ir prie trečiojo etapo prisijungsiančios jachtos buriuotojų, fotosesija. Mini regata tampančios misijos dalyviai ir jų draugai į išleistuvių vakarėlį rinksis „Tapo D‘oro“ vyninėje, įsikūrusioje „KultFlux“ paviljone, Neries krantinėje prie Mindaugo tilto. Vakarėlio kulminacija taps lazerių bendrovės „Optronika“ surengtas įspūdingas lazerių šou jūros tematika.
„Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų rėmėjams, kurie įdėjo ir laiko ir pastangų, kad ši graži mūsų istorinės kelionė virstų realybe. Pasižadame, kad savo misiją – plėsti diplomatinius, kultūrinius ir ekonominius ryšius tarp miestų vykdysime iki galo“, – sakė projekto „Millenium Lituaniae – Europos gimimas“ vadovas Donatas Juškus.
Visą kelionė jachta bus fiksuojama oficialiame jachtos bloge www.goldoflithuania.com.
Patronažą kelionei suteikia – Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija. Projektą palaiko: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), ICC, Lietuvos institutas, Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos tūkstantmečio direkcija.
Maloniai kviečiame Jus į atvykti į istorinei misijai besirengiančios lietuvių jachtos „Gold of Lithuania“ įgulos išlydėtuves, kurios įvyks 2009m. rugpjūčio 12d. 17val. Vilniaus Arkikatedroje.
Tai būna tik vieną kartą...
Programoje:
17.00 Jachtos vėliavos šventinimas Vilniaus Arkikatedroje
17.30 „Ambersail“ organizatorių palinkėjimai (Katedros aikštė, prie laikrodžio)
17.45 Kapitono Artūro Dovydėno žodis pradedantiems jūreiviams
18.00 Įgulos fotosesija, išlydinčiosios kalbos ir palinkėjimai
18.30 Paskutiniai atsakymai į klausimus, lazerių šou ir atsisveikinimo ašarų taurė
vyninėje Tapo D‘Oro (Neries krantinė prie Mindaugo tilto, „KultFlux“ paviljonas).
Lauksime Jūsų atvykstant!
Apie istorinę misiją
Iniciatyvą „Millenium Lituaniae – Europos gimimas“ įgyvendina visuomeninė organizacija JCI Vilnius ir Vilnius savivaldybė. Šios iniciatyvos metu lietuvių įgula su jachta „Gold of Lithuania“ apiplauks 15 Viduržemio jūros uostų, nešdama žinią apie Lietuvos tūkstantmetį ir Vilnių – Europos kultūros sostinę.
Kelionės misija – atkartoti LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1583-1584 metais piligriminės kelionės maršrutą. Ši istorinė asmenybė svarbi ir tuo, kad iškart po kelionės Radvila Našlaitėlis fundavo ankstyvojo baroko Nesvyžiaus bažnyčią, statytą pagal Romos Il Gesu bažnyčios pavyzdį. Taigi tokia kelione siekiama pabrėžti, kad Lietuva yra paskutinioji krikščioniškoji valstybė Europoje, tačiau toli gražu ne paskutinė aktualiais Europos apmąstymais...