Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma Lietuvoje dar nė karto nerodyta dailininko Mstislavo Dobužinskio piešinių kolekcija.
Kaip pranešė Lietuvos dailės muziejus, vertingą M.Dobužinskio kūrinių ciklą Lietuvai dovanojo JAV veikiantis Lietuvių fondas.
Penktadienį atidaromoje parodoje "Senoji Lietuva" eksponuojami 1933-1934 metais M.Dobužinskio kelionių po Žemaitiją metu sukurti piešiniai. Juose įamžinta senoji krašto architektūra: dvarai, bažnyčios, vienuolynai, sinagogos, varpinės, kryžiai. Architektūriniuose peizažuose perteikiamos tautinės, laiko žymės, fiksuojami jau išnykę objektai. Piešiniuose dailininkas kuria ne tik miestelių vaizdus, bet perteikia individualius charakterius, nuotaikas.
Ekspozicijoje pristatomi ne tik "Senosios Lietuvos" ciklo piešiniai, bet ir dailininko jaunystės kūriniai iš ciklo "Vilniaus vaizdai", kuriuos parodai paskolino Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus.
Dailininkas M.Dobužinskis (1875-1957) Lietuvos visuomenei daugiau žinomas kaip scenovaizdžių kūrėjas. Valstybės teatre Kaune jis apipavidalino virš 40 operos ir dramos spektaklių bei padėjo pagrindus lietuvių scenografijai. Dailininkas garsėjo ir Paryžiaus, Londono, Romos, Neapolio, Briuselio, vėliau - Niujorko Metropoliteno operos teatruose.
M.Dobužinskis neapsiribojo vien scenos meno kūryba, jis tapė ir piešė lankytų miestų vaizdus, rengė parodas Europoje ir JAV. Pirmoji dailininko darbų paroda Vilniuje surengta 1908 metais.
Paroda "Senoji Lietuva" Vilniaus paveikslų galerijoje veiks iki rugsėjo 30 dienos. Vėliau ji bus rodoma Kaune ir Mažeikiuose.