Spalio 12 - 13 Vilniaus dailės akademijoje (VDA) įvyks grafinio dizaino konferencija „Diagnozė: olandų dizainas“, kurioje pranešimus skaitys tokie savo srities virtuozai kaip Erik Kessels, Karel Martens, Vincent van Baar, Peter Bilak, Bob van Dijk, Armand Mevis bei Maureen Mooren. Konferencijos svečiai gali pasigirti sukūrę vizualinį stilių Olandijos policijos pajėgoms, karališkajam paštui ir kitoms valstybinėms institucijoms ar padaryta įtaka visai Olandijos grafinio dizaino stilistikai.
„Visiems yra žinoma, kad Olandija yra vadinama tulpių šalimi, tačiau, ko gero ne kiekvienas žino, kad ji taip pat laikoma Europos grafinio dizaino sostine,“ – teigia vienas iš konferencijos organizatorių Audrius Klimas, VDA profesorius bei Lietuvos grafinio dizaino asociacijos valdybos narys.
Pasak A. Klimo, atėjo laikas keisti visuomenės ir verslo požiūrį grafinį dizainą ir jo teikiamas galimybes. Todėl diagnozuoti naujausias olandų grafinio dizaino tendencijas kviečiami tiek profesionalūs dizaineriai, tiek verslo atstovai, tiek visi besidomintys šia sritimi. Tai puiki galimybė pasikeisti kūrybos patirtimi, skatinti Lietuvos grafinio dizaino integraciją į verslo ir kultūros sferas bei susipažinti su dizainerių ruošimo metodika Olandijos aukštosiose meno mokyklose.
Išskiriant keletą „Diagnozė: olandų dizainas“ pranešėjų būtų galima paminėti, kad Karel Martens olandų dizaine ir mene yra priskiriamas prie modernistų ir šioje srityje jis dirba jau 43 metus. Būdamas dėstytoju jis stipriai įtakojo Olandijos grafinio dizaino stilistiką. Erik Kessels yra „KesselsKramer“ agentūros įkūrėjas, kurios klientai yra „Nike“, „Diesel“, „Levis“, „Audi“ bei „Heineken“.
Tuo tarpu „Studio Dumbar“ atstovai sukūrė prekinius ženklus ir vizualinius stilius Olandijos policijai, karališkajam paštui ir kitom valstybinėms institucijom. Dingelman Kuilman yra institucijos „Premsela“, kuri yra atsakinga už grafinio, industrinio, mados, dizaino klimato gerinimą Olandijoje, direktorius. „Lust“ studija dirba su spauda, tačiau taip pat novatoriškai eksperimentuoja konceptualaus interaktyvaus dizaino srityje.
Dabartinė Vilniaus dailės akademijos strategija nukreipta į inovacijų diegimą ir taikymą įvairiuose lygmenyse, ieškant aktyvesnio dialogo su visuomene, siekiant būti aktyvia kultūrinės politikos formuotoja ir pilnaverte šalies socialinio ir ekonominio sektorių partnere.
Apsilankiusieji renginyje galės susipažinti su Vilniaus dailės akademijos studentų darbais; bus eksponuojamos pranešėjų išleistos knygos, kurios po renginio atiteks VDA bibliotekai.