• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naująjį sezoną klaipėdiečiai pasitinka su viltimi tobulėti ir įdomiai dirbti

Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą pasiekė gera žinia – patvirtintas itin svarbus finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos krašto teatrų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo projektui „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas viešąjame sektoriuje“ iš Europos Sąjungos (ES) paramos fondo skirta beveik du milijonai litų.

REKLAMA

Jie teatralams padės įvaldyti senosios muzikos, taip pat miuziklo ir šiuolaikinės muzikinės dramos interpretavimo paslaptis. Pasak investicijų projekto rengėjos, o dabar  ir valdytojos, teatro vadovės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, Muzikiniam teatrui, kuris 22 metus gyvena skurde, ES lėšos – didelė parama. Ypač šiandien, kai mažinamas biudžetinių įstaigų finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – pirmasis šalies teatras, atkakaliai siekęs ES paramos ir ją gavęs. Projekto partneriais buvo pasirinkti Klaipėdos dramos teatras ir Klaipėdos jaunimo centras. Visi trys minėti kolektyvai yra  didžiausi ir profesionaliausi meno kolektyvai visame Vakarų Lietuvos regione, jų vykdomos veiklos specifika ir mokymų poreikis –  panašūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip projektą apibūdino teatro vadovė A. Žigaitytė-Nekrošienė, jis unikalus tuo, kad šalia tradicinių administracijos mokymų vyks ir scenos aptarnaujančio personalo: scenos inžinerijos, apšvietimo ir garso tarnybų darbuotojų mokymai. Taip pat teatro meno kolektyvų mokymai. Pastariesiems numatytos trys programos – baroko, miuziklo ir šiuolaikinės muzikinės dramos. Baroko programos įgyvendinimas planuojamas su žinomais vokiečių muzikos pedagogais, profesoriais repetuojant dvi Claudio Monteverdi operas – „Orfėjas“ ir „Popėjos karūnavimas“.

REKLAMA

Miuziklo programoje numatomas darbas su Latvijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų šio žanro specialistais. Su latviais muzikais bus repetuojamas Raimondo Paulso miuziklas „Sesuo Keri“, sukurtas pagal T. Dreizerio romaną, o su specialistais iš JAV – S. Sondheimo miuziklas „Miškas“,  sukurtas  brolių Grimų pasakų motyvais, skirtas visai šeimai.

REKLAMA

Projekto valdytojos, Muzikinio teatro vadovės A.Žigaitytės-Nekrošienės žodžiais, baroko operos interpretacijos tradicijų Lietuvoje nėra. Taip pat niekur nemokoma miuziklo interpretacijos, nesiaiškinamos jo populiarumo paslaptys, tad konkurse laimėtos Europos Sąjungos lėšos šią spragą bent iš dalies užpildys ir paskatins pasirūpinti šių įgytų vertybių  tolesne sklaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečioji unikalaus žmogiškųjų išteklių tobulinimo projekto programa bus skirta šiuolaikinei muzikinei dramai. Čia numatoma studijuoti naujausias garso ir vaizdo, natų užrašymo technologijas ruošiant pastatymui kompozitorės Audronės Žigaitytės operą-fantasmagoriją „Frank‘Einstainas – XXI a.“.

REKLAMA

Projektas neaplenks ir baleto artistų: numatyta kviesti baroko, džiazo bei šiuolaikinių šokių pedagogus, o 2010 metų vasarą planuojama surengti meistriškumo kursus instrumentininkams ir dainininkams, pasikviečiant garsiausius Lietuvos ir užsienio profesorius.

REKLAMA

„Mokymų programa sumanyta ruošiantis naujo Muzikinio teatro pastato statyboms: statyti ir tobulėti turime visi. Todėl šiandien mūsų teatre vyksta labai plati edukacinė programa, skirta ne tik atlikėjams, bet ir publikai, žiūrovams. Rugsėjo 15 d. prasidės šešerių metų edukacinis projektas vaikams „Stebuklingas teatro pasaulis“, šiais metais skirtas pirmokams. O spalio 24 d. Jurgio Gaižausko operos „Buratinas“ pastatymu visuomenei bus pristatytas pirmasis Operos akademijos projektas jaunimui“, –  pasakojo teatro vadovė A.Žigaitytė-Nekrošienė.

Operą „Buratinas“ repetuoja dvylikos jaunuolių grupė su jauna režisiere Gražina Jonušaite. Taip pat kūrybinėje grupėje dirba dailininkė Viktorija Baradauskaitė, vokalo pedagogė Loreta Ramelienė, choreografė Jolanta Mineikytė ir teatro vyriausiasis dirigentas Vytautas Lukočius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų