Beveik du mėnesius Klaipėdos Jono kalnelio salą puošusios smėlio skulptūros vakar pradėtos griauti. 10 kūrinių vėl virs 300 tonų smėlio, kuris bus panaudotas statybose.
Pasak Tarptautinio kultūros ir meno centro direktorės Viktorijos Voronovos, pirmasis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis pavyko šešiasdešimčia procentų. "Svarbiausia, kad mes sėkmingai įsisavinome techninę darbo dalį su smėliu ir skulptūros atlaikė lietingą vasarą, krušą ir audringus vėjus", - džiaugėsi festivalio organizatorė.
Pirmą kartą Lietuvoje surengtame smėlio skulptūrų festivalyje dalyvavo 10 profesionalių smėlio skulptorių komandų iš Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Italijos, Rusijos ir Austrijos.
Skulptoriai sukūrė 10 maždaug trijų metrų aukščio kompozicijų, kurios varžėsi konkurse. Pirmą vietą ir 1500 dolerių prizą komisija skyrė menininkei iš Italijos Michellai Ciappini.
Nuo liepos 23 iki rugsėjo 17 d. smėlio skulptūrų parodą Jono kalnelio saloje, pasak V. Voronovos, aplankė apie 100 000 žmonių. "Dauguma žiūrovų stebėjosi, kaip galima sukurti tokius kūrinius iš smėlio", - sakė V. Voronova, pasiryžusi kitais metais klaipėdiečius ir miesto svečius nustebinti dvigubai didesniu smėlio meno renginiu.
"Antrajame festivalyje dalyvaus 20 komandų, tarp kurių bus įžymūs smėlio skulptoriai iš Amerikos ir Meksikos. Festivalio tema, ko gero, bus pasaulio šventovės. Lankytojams bus pristatyti 5-6 metrų aukščio garsiausi architektūriniai statiniai iš smėlio", - atskleidė kito festivalio planus Tarptautinio kultūros ir meno centro direktorė.
Jurga Petronytė