• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių sėkmė virtualiame pasaulio dainų festivalyje

Lietuvišką muziką užsienio šalių klausytojams pristatantis rinkinys „Made in LT: The Best of Lithuanian Music“ tęsia savo misiją reprezentuoti Lietuvos atlikėjus už mūsų šalies ribų.

REKLAMA
REKLAMA

Viena šio albumo dainų – Aistės Pilvelytės „Leisk sau“ – praėjusią savaitę sėkmingai buvo įvertinta virtualiame pasaulio dainų festivalyje, o albumą išleidusios kompanijos M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius pakviestas dalyvauti žiuri darbe ir vertinti šimto valstybių dainas.

REKLAMA

Aistės Pilvelytės kūrinys, surinkęs 592 taškus, pateko į aukščiausią dešimtuką ir užėmė aštuntąją vietą. Nugalėjo 657 taškus surinkusi Rusijos dainininkės Lolitos daina „Orientatsija sever“. Į dešimtuką taip pat pateko Kanados, Ukrainos, Graikijos, Ispanijos, Tuniso, Slovėnijos, Albanijos ir Jungtinės Karalystės atlikėjų dainos.

REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiavus žiuri balsus paaiškėjo, kad pirmąją-ketvirtąją vietas konkurse skyrė tik 17 taškų (visas aukščiausias dvidešimtukas pateikiamas apačioje). Įdomu tai, kad nugalėjusi daina nesulaukė nei vieno aukščiausio įvertinimo, nors penkis kartus buvo paminėta antroje vietoje. Aistės Pilvelytės kūrinys sulaukė vieno aukščiausio įvertinimo iš Italijos atstovo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Virtualiame dainų festivalyje dalyvavo ir kelių pripažintų atlikėjų kūriniai - britės Amy MacDonald „This Is the Life“ užėmė dešimtą vietą (590 taškų), amerikietės Jordin Sparks su Chrisu Brownu įrašytas hitas „No Air“ liko 32-oje vietoje (519 taškų).

REKLAMA

Nuo rugsėjo iki lapkričio mėnesio pabaigos vykusiame festivalyje apie septyniasdešimt muzikos ekspertų iš šešiasdešimties šalių turėjo galimybę susipažinti su šimtu kūrinių iš skirtingų valstybių ir atiduoti už juos savo balsus. Iš kai kurių valstybių konkurse dalyvavo po kelis muzikos ekspertus. Žiuri nariai turėjo reitinguoti visas dainas, skirdami joms nuo 1 iki 12 taškų, šešiems didžiausiems favoritams balsavime buvo skiriami 14 – 25 taškai, tačiau jų žiuri narys negalėjo skirti savo šalies kūriniui.

REKLAMA

Balsavimo metu vienas kūrinys buvo diskvalifikuotas paaiškėjus, kad vietnamiečių atlikėjo daina buvo naujai perdainuotas vieno kinų dainininko kūrinys.

Pasaulio dainų festivalis organizuojamas nuo 1997 metų. Pavasarį bus pradėta naujai rinkti dainas kitų metų konkursui. Įvairių Lietuvos atlikėjų dainos į šį konkursą buvo įtraukiamos ir anksčiau, o šiais metais Lietuvai šiame įvairių stilių muzikos mėgėjams skirtame virtualiame konkurse organizatoriai pasirinko Aistės Pilvelytės dainą „Leisk sau“, kurią surado „Made in LT: The Best of Lithuanian Music“ rinkinyje. Aistės Pilvelytės šiemet pasiekta 8 vieta yra geriausias lietuvių rezultatas šiame konkurse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



M.P.3 archyvo nuotr.

Tuo tarpu žiuri veikloje lietuviai šiais metais dalyvavo pirmą kartą – festivalio organizatoriai teisėjauti pakvietė M.P.3 muzikos agentūros vadovą ir rinkinio „Made in LT“ prodiuserį Vaidą Stackevičių.

2007-2008 metais kompanija M.P.3 išleido du muzikos rinkinius „Made in LT: The Best of Lithuanian Music“. Šiais metais pasirodžiusiame antrąjame šios serijos leidinyje įrašyta 15 dainų, supažindinančių su lietuviškos muzikos įvairove – tarp jų Jurgos, „Anties“, Aistės Smilgevičiūtės ir „Skylės“, „Skamp“ ir kiti, taip pat reti „Lemon Joy“, „Biplan“, „SheeZzanova“ kūriniai.

REKLAMA

Nors „Made in LT” pirmiausia išleistas kaip suvenyras užsienio šalių turistams, greitai ši kompaktinė plokštelė tapo populiari ir tarp Lietuvos melomanų. Albumu sėkmingai prekiaujama ne tik įprastose muzikos prekybos vietose,  bet ir Vilniaus oro uoste, lėktuvuose, turizmo ir informacijos centruose.

REKLAMA

Šios kompaktinės plokštelės dėka susipažinti su lietuviška muzika galėjo ne viena pasaulinio garso įžymybė. Diskas papildė grupės „a-ha“ vokalisto Morteno Harketo muzikos įrašų kolekciją, buvo įteiktas praėjusių metų „Eurovizijos“ dalyviams iš Švedijos grupei „The Ark“, amerikiečių grupei „Sparks“, gruzinų kilmės britų dainininkei Katie Melua, britų popmuzikos legendai Marcui Almondui, austrų didžėjui Timo Novotny ir kitiems. Šiais metais albumas „Made in LT“ taip pat buvo pristatomas rugsėjo mėnesį Ispanijoje Saragosoje vykusioje pasaulinėje parodoje „Expo 2008“, o šiuo metu kartu su „Mis Lietuva 2008“ Gabriele Martirosianaite yra išvykęs į Pietų Afrikos Respublikos sostinę Johanesburgą, kur rengiamas „Mis pasaulis“ konkursas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio dainų festivalio 2008 metų pirmasis dvidešimtukas:


1.Rusija: Lolita „Orientatsia sever“ - 657 tšk.

2.Kanada: Marilou Bourdon „Ce monde est fait pour nous“ - 643 tšk. (3 aukščiausi įvertinimai – iš Libano, Ispanijos, Olandijos)

3.Ukraina: Ani Lorak „S pervogo vzglyada“ - 643 tšk. (2 aukščiausi įvertinimai – abu iš Jungtinės Karalystės)

REKLAMA

4.Graikija: Mando „Ston egokero“ - 640 tšk. (4 aukščiausi įvertinimai – iš Olandijos, Indonezijos, Čekijos, Suomijos)

5.Ispanija: Maria Villalon „Aguita de Abril“ - 634 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš Prancūzijos)

6.Tunisas: Amani Al-Swaisi „Shayef nafso“ - 627 tšk. (6 aukščiausi įvertinimai – iš Alžyro, Olandijos, Afganistano, Saudo Arabijos, Vokietijos, Jungtinių Arabų Emyratų)

REKLAMA

7.Slovėnija: Alenka Gotar „Zenska iz soli“ - 610 tšk. (3 aukščiausi įvertinimai – iš Portugalijos, Jungtinės Karalystės ir Austrijos)

8.Lietuva: Aistė Pilvelytė „Leisk sau“ - 592 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš Italijos)

9.Albanija: Leonora Poloska „Do te digjesh“ - 592 tšk.

10.Jungtinė Karalystė: Amy MacDonald „This Is the Life“ - 590 tšk. (3 aukščiausi įvertinimai - iš Slovėnijos, Ispanijos, Lietuvos)

REKLAMA
REKLAMA

11.Olandija: Jeroen van der Boom „Het is over“ - 586 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš JAV)

12.Čilė: Myriam Hernandez „Donde hubo amor“ - 584 tšk. (2 aukščiausi įvertinimai - iš Bolivijos ir Vanuatu)

13.Prancūzija: Julie Zenatti „Princesse“ - 581 tšk. (2 aukščiausi įvertinimai - iš Kanados ir Maltos)

14.Egiptas: Amr Diab „Ne'oul eh“ - 580 tšk.

15.Makedonija: Tose Proeski „Igri Bez Granici“ - 579 tšk. (2 aukščiausi įvertinimai – iš Australijos ir Airijos)

16.Latvija: Lauris Reiniks „Nakts Veikala“ - 573 tšk. (2 aukščiausi įvertinimai – iš Lenkijos ir Venesuelos)

17.Lenkija: Bajm „Krotka historia“ - 570 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš Norvegijos)

18.Turkija: Ismail Yk „Bas gaza“ - 566 tšk.

19.Izraelis: Harel Moyal „Levadi“ - 561 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš Portugalijos)

20.Baltarusija: Dmitri Koldun „Tsarevna“ - 554 tšk. (1 aukščiausias įvertinimas – iš Kazachstano)


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų