Ankstų rytą prasidėjo keturių jūrų muziejaus delfinų kelionė į Graikiją. Gyvūnai buvo patalpinti į dėžes su vandeniu, kurios krovininiu automobiliu nugabentos iki Palangos oro uosto. Prieš vienuoliktą valandą iš Palangos oro uosto pakilo lėktuvas su 6 tonas sveriančių ypatingu kroviniu. Graikija taps antraisiais namais Gilei, Bitei, Limai ir Nojui.
Pasak Atikos zoologijos sodo vadovo Jean-Jocques Lesueur, šių gyvūnų atvykimas į Atėnus – svarbus įvykis
- Delfinai graikams daug reiškia, - sakė jis. – Šio gyvūno simbolis labai dažnas mūsų kultūroje. Tačiau iki šiol Graikijoje nebuvo nei vieno delfinariumo. Mūsų tėvynainiai labai džiaugsis galimybe susipažinti su delfinais. Atikos zoologijos sodas yra EAZA (Europos akvariumų ir zoologijos sodų asociacija) narys, tad mes daug dėmesio skiriama retų ir nykstančių gyvūnų moksliniams tyrimams. Jau dabar numatyta, kad šie keturi delfinai dalyvaus ir mokslinėje programoje.
Atėnuose delfinų laukia ką tik pastatytas naujas atviras baseinas, veik trigubai didesnis nei jūrų muziejuje. Dabar pajūryje oro temperatūra – vos pora laipsnių šilumos, o Graikijoje – jau daugiau nei 20. Naujajame baseine graikai žada naudoti tik biologines valymo medžiagas, atsisakant bet kokos chemijos.
Pasak muziejaus vet. gydytojo Žilvino Kleivos, tokios sąlygos jautriausiems ir dažniausiai sergantiems delfinams turėtų būti tikra sanatorija.
Dabar Jūrų muziejaus delfinariume gyvena rekordinis gyvūnų skaičius – net vienuolika delfinų, kuriems baseine jau darosi ankštoka. Muziejus yra pateikęs paraišką delfinariumo rekonstrukcijai finansuoti iš Europos Sąjungos fondų. Jei lėšos bus skirtos, rekonstrukcijos laikotarpiui išsiųsti į kitus zoologijos sodus tektų visus delfinus.
Delfinus į Graikiją lydi du treneriai bei vet. gydytojas. Vet. gydytojas pasiliks porai savaičių stebėti gyvūnų aklimatizaciją. Visus penkerius metus su delfinais bus ir po vieną jų trenerį iš Lietuvos.
Remigijaus Dailidės fotoreportažas iš delfinų pervežimo: