Italijoje pasibaigusioje Bolonijos vaikų knygų mugėje sėkmingai pristatytos Lietuvos knygos vaikams bei jų iliustracijos.
Keturias dienas vykusioje 48-ojoje Bolonijos vaikų knygų mugėje Lietuva, pirmoji iš trijų Baltijos šalių, dalyvavo garbės viešnios teisėmis.
Bolonijos vaikų knygų mugės prezidentas Fabijus Roversis Monakas (Fabio Roversi Monaco), Lietuvos ambasadorius Italijoje Petras Zapolskas, Lietuvos kultūros viceministrė Nijolė Laužikienė, žinomas Italijos rašytojas bei žurnalistas Valerijus Masimas Manfredis (Valerio Massimo Manfredi) mugės atidarymo ceremonijoje džiaugėsi, kad Lietuva į Boloniją atsivežė turtingą ir gilią kūrybinę patirtį.
Sveikindama mugės svečius N. Laužikienė pabrėžė, kad Lietuva yra knygų šalis, kurios kas aštunta išleidžiama knyga skirta vaikams ir paaugliams. Viceministrė džiaugėsi Lietuvos dalyvavimu viešnios teisėmis tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje, kurioje iliustruotojai ir leidėjai atvers lankytojams paslaptingą knygų pasaulį.
Pagrindinės iliustracijų parodos ir nacionalinio stendo lankytojai iš įvairių pasaulio šalių, dauguma profesionalūs leidėjai, žurnalistai, dailininkai domėjosi tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos lietuvių iliustruotojais. Bolonijos knygų mugė pasaulyje vertinama kaip puiki galimybė leidėjams užmegzti dalykines pažintis, sudaryti komercinius sandorius.
Mugės lankytojai ir organizatoriai, pasak Lietuvos prisistatymo rengėjų, liko sužavėti ne tik pagrindinės parodos kolekcija, bet ir parodos bei stendo vizualine koncepcija, kuri išsiskyrė iš kitų mugės dalyvių.
Šiemet Lietuvai atstovavo 32 dailininkai iliustruotojai, savo knygas pristatė devynios Lietuvos leidyklos. Lietuvos stende buvo eksponuojama apie 200 vaikų literatūros ekspertų atrinktų knygų kolekcija.
Lietuva mugei parengė tris parodas: „Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“, „Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“ ir „Jaunųjų Lietuvos menininkų iliustracijos“. Šalies kultūrines lauktuves mugės organizatoriai išdėliojo mugėje bei mieste vykusioje kultūrinėje programoje.
Bolonijos miesto bibliotekoje veikė Sigutės Chlebinskaitės kūrybos studija „Tu gali sukurti knygą“, Bolonijos miesto „Sinetekoje“ italai ir miesto svečiai turėjo galimybę pamatyti Vladislavo Starevičiaus animaciją ir Arūno Žebriūno filmą „Gražuolė“, atidaryta lietuvių fotografų nuotraukų paroda „Lietuvos kultūra fotografijose“.