Kino režisieriai labai mėgsta savo filmų scenas (kartais net pačias svarbiausias!) filmuoti oro uostuose. Šaltos, beveidės, nors ir pilnos žmonių erdvės greičiausiai traukia sterilumu kontrastuojamomis emocijomis, kurias žmonės dažnai išgyvena oro uostuose: kažkas nekantriai laukia grįžtančių mylimųjų, kažkas atvirkščiai, su liūdesiu išlydi artimuosius į kelionę.
Tačiau šis šablonais ne visada tinka kine. Filme „Terminalas“ Tomas Hanksas vaidina Viktorą Navorskį, kurį Amerikos pasieniečiai nepraleidžia per sieną „JFK“ oro uoste. Grįžti į išgalvotą tėvynę Krakožiją jis taip pat negali, ten vyksta karas. Herojus neturi kitos išeities, kaip likti gyventi oro uoste ir pamažu ten formuoti naują draugų ratą. Jei „Terminalo“ herojui oro uostas tapo namais, tai daugeliui kitų jis – lyg ofisas.
Filmo „Viskas ore!“, aktoriaus George Clooney herojus lėktuvuose per metus praleidžia apie 300 dienų. Lėktuvuose jis jaučiasi puikiai ir netenka žado, kai paaiškėja, kad greitai nebegalės taip dažnai skraidyti. Profesionalus požiūris į skrydžius pabrėžia momentą, kai jis moko jauną kolegę teisingai pakuoti lagaminus ir elgtis skrydžio metu.
Kartais oro uostas – tai vieta, kur kažkas pasibaigia: kelionė, nuotykiai, meilės istorija, visas gyvenimo etapas.
Tačiau kartais būna priešingai – oro uostuose viskas prasideda. Filme „Kaip diena ir naktis“ (orig. „Knight and Day“) aktorių Tomo Cruise ir Cameron Diaz herojams būtent šitaip prasideda pažintis – likimas juos suveda viename iš oro uosto terminalų.
T. Cruise herojus yra slaptasis agentas, o C.Diaz – vieniša, nelabai į nuotykius linkusi blondinė, gyvenanti ramiame Bostono priemiestyje. Atrodytų, tarp šių žmonių negalėtų būti nieko bendro. Tačiau mūsų akivaizdoje šie du įsipainioja į svaiginantį įvykių sūkurį ir pradeda blaškytis po pasaulį, atsišaudydami nuo persekiotojų ir po truputį įsimylėdami vienas kitą.
„Kaip diena ir naktis“ Lietuvos kino teatruose rodomas nuo liepos 16d.