Agentas 47 (Timothy Olyphantas) yra iš penkių nusikaltėlių DNK sukurtas klonas, arba – 47-asis,sėkmingas bandymas. Jis yra plikagalvis, jo pakaušyje ištatuiruotas numeris 640509-040147 ir jis yra samdomas žudikas. Kurį laiką agentas 47 dirbo organizacijai „Tarptautinė kontraktų agentūra“, kuri tarpininkavo įvairioms žvalgyboms, ieškodama vykdytojų slaptiems ir purviniems darbams atlikti.
Ši ideali žudymo mašina egzistavo dar mažiau realiame (o gal ir labiau realiame?) gyvenime, nei jį sukuria kino ekranas. Agentas 47 yra kultinio serijinio kompiuterinio žaidimo „Hitman“ herojus. Tai taip vadinamas steals-action žanro žaidimas, kuriame nereikia lakstyti platformomis kaip Larai Croft, ar šaudyti nesibaigiančias priešininkų ordas, kaip klasikiniame „Doom“. Steals-action yra intelektualesnis produktas– bent šitaip teigia žaidimų kūrėjai ir patys žaidėjai. Ten herojui reikia slapstytis, persirengti, maskuotis ir žudyti kuo elegantiškiau.
Todėl, kai kino prodiuseriai susidomėjo žaidimų ekranizacijomis, steals-action iš karto pateko į jų akiratį. O kodėl gi ne? Patys žinomiausi stealsai yra gana populiarūs, antra, jų siužetai gerokai artimesni kinui, nei gryni šaudymo tipo žaidimai. Stealsuose siužetas sudėtingas ir net dramatiškas, kovos scenos rafinuotos. Galų gale net patys danai iš „IO Interactive“, kurie sukūrė jau keturias „Hitman“ serijas neslepia, jog rengdami pirmą versiją daug mokėsi iš filmų „Nikita“ ir „Leonas“.
Bet kol šių įkvepiančių filmų režisierius Lucas Bessonas pridėjo savo, šį kartą kaip prodiuserio, ranką prie „Hitman“ kinematografinės versijos sukūrimo, praėjo gana daug laiko. Kompanija „Eidos“, kuriai priklausė „Hitman“ distribucinės teisės, derybas dėl ekranizacijos pradėjo 2002 metais, likus pusmečiui iki antrojo filmo su Lara Croft pasirodymo. Kai antroji Laros Croft versija žlugo kino teatruose, „Hitmano“ kūrimas šiek tiek stabtelėjo. Teises į ekranizaciją perėmė „20th Century Fox“ ir filmą marinavo iki 2005 metų, kai agento 47 vaidmeniu susidomėjo Vinas Dieselis. Susidomėjo ir metė, susiviliojęs savo karjerai naudingesniais „Pripažinkite man kaltu“ ir „Hanibalu“.
„Fox“ prireikė sparčiai ieškoti naujo prodiuserio ir žvaigždės. Štai čia ir pasimaišė L. Bessonas. Studija planavo filmuoti Europoje, o ir pirminis materialas buvo daniškas, tad studijos vadovai nusprendė, jog jiems reikalingas garsus europiečių specialistas, o L. Bessonas savo ruožtu norėjo labiau įsitvirtinti JAV rinkoje. Prancūzas režisuoti pakvietė savo naują protežė Xavier Gensą, iki šiol kūrusį mažo biudžeto filmus. Ir dar jis yra didelis kompiuterinių žaidimų specialistas.
Kai L. Bessonas įsijungė į procesą, žaidimo fanai nusprendė, kad pagrindinį vaidmenį gaus dar vienas plikis Jasonas Stathamas, jau vaidinęs panašų vaidmenį „Transporteryje“, kurį taip pat prodiusavo L. Bessonas. Bet studija, leidusi prodiuseriui pasirinkti režisierių, aktorių paskyrė pati, ir agento 47 vaidmenį gavo T. Olyphantas, tarptautiniu mastu pagarsėjęs neseniai, kai suvaidino pagrindinį blogietį „Kietame riešutėlyje 4“ (o Lietuvos žiūrovai dar galės jį pamatyti seriale „Mano vardas Erlas“. Bet žiūrėti reikės įdėmiai, nes aktorius suvaidino epizodinį vaidmenį vienoje 2006 metų sezono serijoje).
O ką filme veiks agentas 47? Ramaus kompiuterinio gyvenimo nebus – filme jis likviduos kandidatą į Rusijos prezidentus, įsimylės geros širdies prostitutę (ukrainietė aktorė Olga Kurilenko), susipyks su darbdaviais ir iš žudiko pavirs persekiojama auka. 47-tas į problemas reaguos paprastai – žudys visus tol, kol nieko neliks. Agentą persekios policininkas Mike‘as Whittieris (Dougray Scottas, šiuo metu per TV3 rodomame seriale „Nusivylusios namų šeimininkės“ jis vaidina Ianą Hainsworthą), panašus į Tommy Lee Joneso herojų „Bėglyje“. Tai persekiotojas, kuris vienu žingsniu lenkia kitus 47-to priešus ir dviem atsilieka nuo jo paties.
Pagrindinės filmo scenos sukurtos Bulgarijos sostinėje Sofijoje, ir filmui skirtas 70 milijonų dolerių biudžetas gerokai pakėlė vietos kinematografininkų nuotaiką. Kaip Bulgarijos, naujo Holivudo plikio, kompiuterinio žaidimo ir konvejerinio prodiuserio mišrainė atrodys ekrane – nežinia. Bet žaidime buvo labai smagus epizodas – 47-tas prasibrauna į teatro užkulisius, pakeičia dekoratyvinę patranką tikra, ir, atsisėdęs parteryje, laukia griausmingos spektaklio kulminacijos. Jei scenaristas Skipas Woodsas tokių epizodų sugalvojo dar daugiau – mūsų laukia gera pramoga – nuo gruodžio 7-os dienos.
Linksmą, išsamų ir turiningą naujos kartos žurnalą apie kiną gruodžio antrą savaitę rasite visuose prekybos centruose ir spaudos kioskuose. Kiekvieno DVD GIDO skaitytojo žurnale laukia dovana – intriguojantis DVD filmas. Koks, sužinosite atsivertę pirmąjį numerį.