Kovo 22 dieną startuosiančio tarptautinio kino festivalio "Kino pavasaris" filmai įrodys, kad kinas turi milžinišką galią informuoti visuomenę apie reikšmingiausius įvykius ir atskleisti ilgus metus slėptą tiesą.
Po karinės dramos "Čiabuviai" premjeros Prancūzijos vyriausybė peržiūrėjo ir padidino išmokamas pensijas kitose užsienio šalyse gimusiems II pasaulinio karo veteranams. Ši drama populiariai vadinama Šiaurės Afrikos „Gelbstint eilinį Rajaną“. Alžyre gimęs režisierius Rachidas Boucharebas jausmingai pasakoja apie didvyriškai nusiteikusius jaunuolius, kurie dėl pačių įvairiausių priežasčių ryžtasi įstoti į Prancūzijos kariuomenę ir negailėdami gyvybių drąsiai kovoja prieš nacius.
Tikroviška drama "Vaiduokliai" atkreipė dėmesį į nelegaliai Anglijoje dirbančių emigrantų kasdienybę ir padeda grąžinti tragiškai žuvusių kiniečių pasiskolintus pinigus. Pagrindinius vaidmenis provokuojančiame ir sukrečiančiame dokumentalisto Nicko Broomfieldo filme atlieka aktorinės patirties neturintys atvykėliai iš Kinijos, kurie 2004-siais išgyveno siaubingą tragediją Anglijos paplūdimyje, kai moliuskus rinkę 23 jų tautiečiai nuskendo staiga pakilus vandens lygiui jūroje.
Michaelo Winterbottomo šedevras "Kelias į Guantanamą" priminė visiems pasaulio žmonėms apie žiaurius ir užslaptintus kalėjimus, kuriuose JAV vyriausybė be jokio teismo iki šiol laiko daugybę niekuo nekaltų žmonių ir priverčia juos žudytis iš nevilties. Vaidybinio ir dokumentinio kino elementais paįvairinto filmo personažų prototipai 2006-ųjų gegužę jau gavo teismo leidimą pateikti 10 mln. JAV dolerių ieškinį JAV gynybos sekretoriui Donaldui Rumsfeldui ir dar dešimčiai JAV kariuomenės vadovų.
Šiurpus trileris "Vieno pabėgimo kronika" atvertė kruviniausią Argentinos istorijos puslapį, kad papasakotų apie masiškus žmonių dingimus ir žudymus 1977-siais. Urugvajuje gimęs režisierius Israelis Adrianas Caetano parašė scenarijų šiam filmui pagal bestseleriu pripažintą knygą, kurios autorius futbolo komandos vartininkas Claudio Tamburrini buvo "pradingęs" 4 mėnesiams.
Britų režisierius Gabrielis Range'as dokumentinėje dramoje "Prezidento mirtis" pasirenka labai drąstišką kelią, kad parodytų tikrąjį Amerikos veidą. Filmas prasideda sunkiai įsivaizduojamu dabartinio JAV prezidento George'o Busho nužudymu, kuris specialiųjų efektų profesionalų dėka ekrane atrodo ypač įtikinamai ir tikroviškai. Kūrybinė grupė neturi tikslo tyčiotis iš įtakingiausios valstybės vadovo, bet nori parodyti kas nutiktų Amerikai po prezidento mirties.
"Kino pavasaris'07" prasideda jau kovo 22 d. ir per 15 dienų Lietuvos žiūrovams pagrindinėje programoje pristatys 62 filmus. Daugiau informacijos galima rasti oficialioje interneto svetainėje www.kinopavasaris.lt