Gruodžio 5-6 d. Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas Vaclovo Augustino, dalyvavo Stavangeryje (Norvegija) vykusioje Europos kultūros sostinės 2008 uždarymo ceremonijoje.
Muzikinis žvilgsnis į ateitį
„Stavangerio – Europos kultūros sostinės 2008“ uždarymo ceremonija skirta balsui bei ansambliniam dainavimui. Dvi dienas daugiau nei 700 dainininkų savo muzikavimu užliejo miestą. Dalyvavo vietiniai chorai iš Norvegijos, ansamblis iš Didžiosios Britanijos „The Shout“ ir choras „Jauna muzika“.
Visa projekto eiga sukosi apie britų kompozitoriaus Orlando Gough specialiai šiai progai sukurtą muzikinį kūrinį. Jo žodžiais tariant – dainavimas yra daugiausiai atskleidžiantis, pats tiesiausias, rafinuočiausias bendravimo būdas, pirminis ir paskutinis muzikinis instrumentas.
A cappella chorinis dainavimas – tai nepaprastai vienijantis veiksmas, kuomet kiekvienas dainininkas turi įsiklausyti į šalia esantį asmenį ir sudaryti glaudžią komandą. Savo kompozicijomis kompozitorius kvietė įsiklausyti ne tik vieniems į kitus, bet ir pajusti ateities perspektyvas, pamąstyti apie globalines problemas. Perfrazuojant tekstą iš vienos kūrinio dalies – gyvenant šiandieninėje vartotojų kultūroje reikia galvoti apie tai, ką tu paliksi ateities kartoms, apie tai, ar tu pakankamai myli ir gerbi tave supančius žmones bei gamtą.
Koncerto klausėsi karališkoji pora
Gruodžio 5 d. vėlų vakarą vyko visų chorų „prisistatymas“. Į bažnyčią įžengus Norvegijos karališkajai porai visi chorai vieningai sugiedojo himną „Dieve laimink mūsų karalių“. Po įžanginio koncerto atidarymo kūrinio „Open“ devyni chorai (Vokal Nord, Cantus, Bergen Domkantori, Grex Vocalis, Det norske solistkor, Kristiansand solistensemble, Concentus, „Jauna Muzika“, Stavanger Vocalensemble) St. Petri bažnyčios balkone atliko po vieną individualiai pasirinktą kompoziciją, geriausiai atskleidžiančią choro muzikavimo dvasią.
Visa jungiančia grandimi tapo O. Gough kompozicijos, atliekamos jo vadovaujamo ansamblio „The Shout“ narių. Vilniaus choras „Jauna muzika“ pasirinko lietuvišką dainą „Anoj pusėj Dunojėlio“ – dvi lietuvių liaudies dainas aranžuotas ir sujungtas į vieną vyr. dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino.