• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį atplėšus vokus, išslaptinus darbų autorius  ir įvertinus kvalifikaciją įrodančius dokumentus bei pateiktą preliminarią kainą paaiškėjo, su kuo bus deramasi dėl  Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstravimo ir išplėtimo, įkuriant delfinų terapijos centrą, techninio projekto rengimo.

REKLAMA
REKLAMA

Supaprastintą atvirą architektūrinį konkursą laimėjo klaipėdiečiai, bendrovės „Uostamiesčio projektas“ architektai Snieguolė ir Algirdas Stripiniai, kurių darbas devizu „Vanduo“ ketvirtadienį vykusiame konkurso darbų viešame aptarime buvo pripažintas geriausiu ir gerokai aplenkė kitus tris pretendentus. Jų pateikia techninio projekto paruošimo kaina - antroji pagal „pigumą“.

REKLAMA

Ketvirtojoje vietoje liko vilniečiai,  bendrovės „P.A.R.Y.Ž.I.U.S.“ architektai su darbu „Fossil“ (4,25 balo). Pasak konkurso vertinimo komisijos nario, Lietuvos architektų sąjungos pirmininko Gintauto Blažiūno, darbas sulaukė daug kritikos už baseinų išdėstymą bei architektūros „išpūtimą“.

REKLAMA
REKLAMA

Trečioje vietoje su 4,33 balo liko „Vilniaus architektūros studijos“ darbas „Krantinė“. G. Blažiūnas sakė, jog darbas pagirtinas už išmoningą funkciją, tačiau visi komisijos nariai buvę prieš siūlomą architrektūrą ir estetiką.

Į antrąją vietą su 5,71 balo pateko bendrovės ASL iš Vilniaus architektai Aleksandras Lukšas ir Kristina Jurkutė, pateikę darbą „Pritapk prie gamtos“. Pasak G. Blažiūno, darbas pagirtinas už santūrų tūrį, kuris čia būtinas, o Jūrų muziejaus garbės direktorius Aloyzas Každailis pastebėjo, jog šių autorių projektuoti baseinai esą „arčiausiai siekiamybės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai vertinimo komisijos balų - net 8,61 - surinko klaipėdiečių „Uostamiesčio projektų“ architektų Snieguolės ir Algirdo Stripinių darbas devizu „Vanduo“. Kalbėdamas apie šį darbą LAS primininkas G. Blažiūnas sakė, jog komisijai itin imponavo idėjos švarumas, tai kad autoriai labiausiai įvertino delfinariumo įvaizdį bei architekto P. Lapės projektą. Palinkėta, kad jeigu autoriai dirbs ir toliau, pastato tūris nebūtų didinamas.

REKLAMA

Beje, šį darbą priimtiniausiu pripažino ir viešame aptarime dalyvavęs Visuomeninės kultūros paveldo komisijos atstovas, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos mokslo darbuotojas daktaras Vacys Vaivada.

Konkurso vertinimo komisijos pirminkė Olga Žalienė dar prieš pradedant viešą pateitkų darbų aptarimą sakė, jog esanti labai dėkinga Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijai, su kuria kartu organizuotas konkursas, ir visiems keturiems konkurso dalyviams, nes užduotis buvo - ir lieka - labai sunki: konkursui teko pasiruošti per rekordiškai trumpą laiką, o ir nugalėtojui teks „mušti“ rekordus rengiant patį techninį projektą, kuris turi būti pateiktas liepos pirmajai dienai.

REKLAMA

Atplėšus vokus su konkurse dalyvavusių darbų autorių vardais, kvalifikaciją ir kitus papildomus reikalavimus atitinkančiais dokumentais bei teikiama techninio projekto parengimo darbų kaina, komisijos pirmininkė Olga Žalienė priminė, jog pagrindinis konkurso vertinimo kriterijus - ne kaina, kuri taip pat svarbi sudedamoji dalis, bet pastato architektūriniai ir funkciniai kriterijai. Beje, projektavimo kaina svyruoja nuo maždaug 453 tūks. Iki 585 tūkst. Lt. Žemiausią kainą pasiūlė ketvirtą vietą eilėje užėmusio darbo „Fossil“ autoriai, didžiausią - trečiojoje vietoje likę darbo „Krantinė“ autoriai. Pirmosios vietos laimėtojai techninio projekto rengimą įkainavo antra „nuo apačios“ suma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai džiaugiamės, kad konkursas buvo rengtas kartu su Architektų sąjunga,- sakė O. Žalienė.- Rezultatas tikrai pateisino mūsų lūkesčius. Išsiaiškinome geriauią ir vertingiausią projektą. Jeigu būtume rėmesi tik kaina, būtų tekę rinktis mažiausiai mums tikusį variantą. Dabar gi kokybės ir kainos santykis - optimalus, juolab, kad kaina - derybų objektas“.

Šis konkursas skelbtas pakartotinai, neišrinkus nugalėtojo supaprastinto atviro projekto konkurse „Delfinariumo rekonstravimo ir išplėtimo, įkuriant delfinų terapijos centrą, techninio projekto parengimas“, kuris buvo skelbtas  šių metų vasario mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų