- Tai didžiausias filmas, kokį iki šiol buvau sukūręs. Be to, manau, tai rimčiausias toks darbas, sukurtas prancūzų režisieriaus. Tai milžiniškas filmas, kuriame norėjau panaudoti natūralius vaizdus ir efektus. Prie šio filmo dirbo daugiau kaip 800 žmonių: 500 vienoje komandoje ir 300 - kitoje. Visi važiavome į Tenerifę ir Velsą. Buvo labai įdomu.
- Kokio pobūdžio šis filmas ir kokio veiksmo jame galima tikėtis?
- Tai filmas, skirtas šeimai. Aš užaugau 80‘aisiais ir labai mėgau pramoginius filmus – žiūrėdavau Steven Spielberg (63), Joe Dante (63), Robert Zemeckis (57) filmus. Visada svajojau sukurti kažką panašaus. Niekad nemaniau, kad vieną dieną man tai pavyks, o „Warner Bros“ suteiks galimybę tai įgyvendinti.
- Kaip nusprendėte pasirinkti tokius skirtingus aktorius?
- Norėjau tarptautinių aktorių, daugiausia europiečių. Pirmiausia dėl graikų mitologijos. Be to, nenorėjau visiems žinomų amerikiečių aktorių, matytų šimtus milijonų kartų. Dievų rolei – taip, tačiau tokiems vaidmenims, kaip Persėjo, norėjau naujų veidų.
- Kaip savo filmui pasirinkote aktorių Sam Worthington (33)?
- Aš jo nežinojau. Buvau sutikęs jį tik kartą, besiruošiantį vaidmeniui scenoje. Nemačiau filmų „Įsikūnijimas“ ar „Terminatorius“, kuriuose jis vaidino. Tik australų filmą, „Salto mortale“. Akimirksniu susižavėjau jo vaidyba. Jo herojus spinduliuoja žmogiškumu, be to pasižymi puikiais fiziniais duomenimis. Aktorius pats atliko efektingus pasirodymus, pastebėjau, kad yra labai dinamiškas.
- Į ką atsižvelgiate prieš nuspręsdamas, kurioje vietoje filmuosite juostą?
- Man buvo būtina keliauti po pasaulį ir rasti vietų, kurios dar nebuvo parodytos 30 000 kartų, kaip, pavyzdžiui, Malta. Nenorėjau vykti į Naująją Zelandiją. Norėjau likti Europoje. Juolab, kad graikų mitologija yra ir europiečių mitologija, kuri išplito už Graikijos geografinių ribų.
Taigi nuvykome į vieną iš Kanarų salų - Tenerifę bei Velsą. Viena komanda nufilmuoti būtinų kadrų vyko į Etiopiją.
- Ar buvo svarbu kuriant tokį filmą kaip „Titanų susidūrimas“ praplėsti vizualaus pasirodymo ribas?
- Filme „Titanų susidūrimas“ specialiuosius efektus kūrė šio žanro meistras Ray Harryhausen (89). Aš užaugau žiūrėdamas jo darbus, su jo filmais, kurie man labai patiko. Norėjau kažko naujo savo filme. Norėjau naudoti 3D, kas yra paprasta, greita ir yra kažkas daugiau, nes tokiu atveju gali padaryti didingą, kartu su aktoriais interaktyvų filmą. Taigi pradėjome nuo šios koncepcijos. Be to, taip norėjau atiduoti savotišką duoklę Ray. Todėl sukurti specialiesiems efektams pasinaudojome geriausių šioje srityje Europoje dirbančių kompanijų paslaugomis. Įdomiausia buvo kurti gyvų būtybių, smėlio ir vandens sąveiką, ką nepaprastai sunku išgauti specialiaisiais efektais.