Spalio 25 d., šeštadienį, „Jazz – palėpėje“ (Kęstučio g. 6, II aukštas) vyks tarptautinis audiovizualinės ir eksperimentinės poezijos festivalis „Tarp 08“. Šiemet festivalį galėtų apibūdinti formuluotė „tarp: Vilniaus/Kauno/Klaipėdos/Šiaulių“, nes spalio - lapkričio mėnesiais jis aplankys minėtus Lietuvos miestus.
„Projektu siekiame priartinti poeziją prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo – svarbiau pamatyti nei išgirsti, prisiliesti nei stebėti, dalyvauti kūrime (nors ir pasyviai) nei būti vien vartotojais. Daugybė žmonių nemėgsta operos, nors nuolatos klausosi muzikos, nesilanko balete, nors be galo mėgsta šokti, vengia teatro, nors dievina kiną ir vaizdo klipus. Audiovizualinė poezija gali būti tas tiltas, kuris niekada neskaičiusius poezijos žmones atves į naujų patirčių kupiną poezijos-muzikos-vaizdo pasaulį“, - teigia festivalio organizatorė Gabrielė Labanauskaitė.
Tarpdisciplininius menus ir poeziją jungiantis įvykis organizuojamas jau trečius metus ir kaskart rengiamas vis kitoje netradicinėje erdvėje (pavyzdžiui, pernai – „Vasaros 5“ ligoninės teritorijoje). Festivalio programa sudaryta iš trijų pagrindinių dalių: vizualinių eilėraščių parodų ir retrospektyvų, poetų pasirodymų, atliekamų gyvai kartu su vaizdo ir garso menininkais, bei audiovizualinės poezijos ekranizacijų konkurso, kuriame gali dalyvauti kiekvienas norintis. Šiais metais festivalį papildys ir vakariniai poetinio slam’o skaitymai, vyksiantys Vilniuje.
Paklausta, kodėl šiais metais Kaune vyksiančiame festivalio vakare yra tiek daug šiauliečių kūrybos, G. Labanauskaitė teigė, kad Šiauliai yra labai savitas miestas.
„Šiauliai visuomet buvo labai gera terpė eksperimentuoti ir atrasti kažką naujo, nes šiame mieste esama įdomių priešpriešų. Šiauliai turi provincijos bruožų, bet čia veikia ir Menų fakultetas; be to, net kelis kartus per metus ten vykstantys šiuolaikinio meno festivaliai skatina audiovizualikos raišką ir tradicijas. Todėl džiaugiuosi galėdama Kaunui pristatyti aktyviai kuriančius Šiaulių universiteto Audiovizualikos katedros dėstytojus ir studentus“, - sakė G. Labanauskaitė.
Festivalis Kaune pradedamas žinomo poezijos eksperimentatoriaus ir net kadaise poetu panku praminto Benedikto Januševičiaus eilėraščių – paveikslų parodos atidarymu. Programą tęs ne tik Latvijoje, bet ir Rytuose gerai žinomos Rygos rusakalbių poetų grupės „Orbita“ kūrinių peržiūra bei koncertais. Dailininkas ir garso performansais garsėjantis Gražvydas Kardokas kartu su poete Vaiva Grainyte specialiai festivaliui „Tarp“ paruošė ironiškai „Žibančiu tunu“ pavadintą programą. Tuo tarpu šiemet susikūrusios audiovizualinės poezijos grupės „AVaspo“ pasirodymas bus tarsi atvirukas į Aliaską – ilgai keliaujanti, bet įmanoma eilių žinutė.
Prie festivalio organizavimo prisidėjusios VDU Menų fakulteto studentės Lina Žukauskaitė ir Ieva Vaičaitytė visus kauniečius ir miesto svečius kviečia dalyvauti renginiuose ir pabandyti išspręsti neįprastą poezijos formulę.