Australijos rašytoja Colleen McCullough (g. 1937 m.), labiausiai išgarsėjusio romano „Erškėčių paukščiai“ (The Thorn Birds) autorė, rengiasi smegenų operacijai, kuri turėtų ją išvaduoti iš „neapsakomo skausmo“ veido srityje.
Rašytoja Colleen McCullough – viena žymiausių visų laikų australių. Ji – viena iš 100 asmenų, kuriems suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas.
Šiuo metu daugelio premijų laimėtoja, 21 romano autorė kenčia nuo trišakio nervo uždegimo, dar vadinamo Savižudžių liga, nes sukelia didžiulį skausmą visose veido dalyse, net lūpose, akyse ir yra sunkiai išgydomas.
Operaciją planuojama atlikti sausio mėnesį. Tikimasi, kad tai padės sumažinti spaudimą smegenyse, bet baiminamasi, kad po operacijos C. McCullough nebegalės rašyti.
C. McCullough, įpusėjusi savo 22-ą romaną, Sidnėjaus laikraščiui Sunday Telegraph pasakė: „Skausmas neapsakomas. Aš šiaip neieškau žodžio kišenėje, bet šio skausmo negaliu apsakyti. Tiesiog stoviu ir verkiu. Aš nesu verksnė, aš tvirta, bet toks skausmas – jau per daug.“
72 metų rašytoja sako, kad labiausiai bijo ne mirti, o prarasti protą ir nebegalėti rašyti.
„Labiausiai bijau, kad išgyvensiu, bet nebebūsiu aš – manau, tai būtų blogiausia, kas gali nutikti“, prisipažino C. McCullough, kuri pati, prieš tapdama rašytoja, buvo mokslininkė neurologė. – Baugina, kai žinai, kas tau yra ir kuo rizikuoji. Bet sumoki pinigus ir tikiesi, kad pasiseks, štai kaip paprasta“.
Paskutinės C. McCullough knygos „Per daug žmogžudysčių“ (Too Many Murders) pristatymo renginiai jau buvo suplanuoti, bet ji jaučiasi pernelyg blogai, kad galėtų išvykti iš namų Norfolko saloje, nuošalios vietos pusiaukelėje tarp Australijos ir Naujosios Zelandijos.
Diabetu sergančiai C. McCullough prieš dvejus metus buvo taikomas naujas gydymo metodas, turėjęs išsaugoti blogėjantį regėjimą. Jai buvo diagnozuota geltonosios dėmės degeneracija ir diabetinė retinopatija, 2002 m. rašytoja kone visiškai nematė kairiąja akimi ir buvo beprarandanti regėjimą dešiniąja. Tuomet ją gydyti ėmėsi Australijos oftalmologas Markas Gilliesas. Jo sukurto metodo, dabar taikomo visame pasaulyje, esmė – steroidų švirkštimas į akį, kad būtų sustabdytas kraujavimas iš tinklainės, šviesai jautraus audinio akies vidinėje dalyje.
Garsiausio australės romano „Erškėčių paukščiai“ pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų egzempliorių, pagal šią knygą sukurtas televizijos miniserialas, kuriame vaidina Richardas Chamberlainas, vėliau sukurtas miuziklas. Kiti romanai, kaip „Timas“ (Tim) ir „Nepadori aistra“ (An Indecent Obsession) taip pat pelnė perkamiausių šlovę.
Rašytoja garsėja ir savo tyrimais, kuriuos atlieka rašydama knygas. Už išsamias istorijos studijas rašant romanus apie senovės Romą – „Pirmasis Romoje“ (The First Man in Rome) ir „Cezario moterys“ (Caesar’s Women) Sidnėjaus Macquarie universitetas C. McCullough suteikė literatūros daktaro laipsnį.
Lietuvos skaitytojus su garsiosios australės kūryba supažindina leidykla „Tyto alba“. Ne vieno leidimo sulaukė C. McCullough romanai „Erškėčių paukščiai“, „Angelėlis“, „Morgano kelias“, „Užsimerk, atsimerk“. 2010-ųjų metų pradžioje rašytojos talento gerbėjai sulauks istorinių rašytojos romanų „Pirmasis Romoje“, „Žolynų vainikas“ ir romano „Prisilietimas“.
2005 metais rašytoja, apsilankiusi Vilniaus knygų mugėje, žadėjo dar grįžti į Lietuvą.