Evangelikų liuteronų bendruomenės iniciatyva atstatyti sovietinių kariškių praėjusiame amžiuje sugriautą Karklės bažnyčią sulaukė pritarimo.
Karklė, iki Antrojo pasaulinio karo vadinta Karklininkais, šiuo metu yra vienintelis Lietuvoje išlikęs žvejų kaimas.
Senųjų Karklininkų bažnyčios vietą šiuo metu žymi tik informacinis stendas, stovintis greta dviračių tako Klaipėda-Palanga, rašoma dienraštyje „Lietuvos žinios“.
Pati šventovė, savo nelaimei atsidūrusi prie pat sovietinio karinio poligono ribos, buvo nugriauta praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje.
Karklės kaime dar yra išlikusios kelios senosios žvejų sodybos, tačiau pastaraisiais metais čia ėmė kurtis pasiturintys klaipėdiečiai.
Daugėjant gyventojų iškilo ir maldos namų būtinybė. Dabar ši vietovė prijungta prie Kretingalės parapijos.
Pasak evangelikų liuteronų vyskupo Mindaugo Sabučio, jei pavyktų įgyvendinti sumanymą atstatyti bažnyčią, statinys atliktų ne tik maldos namų funkcijas katalikams ir evangelikams, bet ir praverstų kaip bendruomenės namai.
M. Sabutis tikisi, kad po penkerių metų bažnyčia šioje vietoje tikrai stovės.
„Rajono taryba šių metų biudžete yra numačiusi skirti lėšų detaliajam planui parengti suformuotame sklype. O statybas finansuoti žadėjo patys evangelikai liuteronai“, - dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.
Pasak Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovo Dariaus Nicaus, išlikę ir bažnyčios pamatai, ir istoriniai duomenys. Todėl būtų ne tik atkurta istorinė tiesa, pati bažnyčia irgi taptų traukos objektu, atliktų kultūros namų funkciją.