Berlyno penkių žvaigždučių viešbučio "Marienbad" savininkai siūlo tapytojams, piešėjams, skulptoriams ir konceptualistams už gyvenimą viešbutyje susimokėti savo kūriniais.
Projekto iniciatoriai yra Vokietijos šiuolaikinio meno institutas "Kunst-Werke". Jo kuratorė Susanne Pfeffer dienraščiui "The Guardian" sakė: "Mes džiaugiamės visais, kurie atvažiuoja į Berlyną iš kitų miestų ir neturi kur nakvoti. Tiesa, mes jau turime labai ilgą kandidatų sąrašą, todėl viešbučio gyventojus atrenkame ypač kruopščiai".
Pirmuoju programos dalyviu tapo 1996-ų metų Turnerio premijos laimėtojas Douglas Gordonas. jis sukūrė viešbučio neoninės iškabos dizainą.
Po D. Gordono viešbutyje apsigyveno Helga ir Hartmutas Rauschai, dailės mokytojai iš Frankfurto. jie nusprendė viename iš viešbučio kambarių sukabinti 400 darbų, kuriuos sukūrė jų mokyklos dėstytojai ir studentai.
Anna Jandt, Bremeno moterų dailininkių grupės "Fort" narė, virš juodo lako lovos pakabino arklio galvą. "Tai buvo keista ir kūrybinga situacija – gyventi viešbutyje ir tuo pačiu jį dekoruoti", prisimena dailininkė.
"Marienbad" skelbiasi atviras visoms idėjoms – pavyzdžiui, Wolfgangas Breueris užkalė langus metaliniais skydais, kuriuos savivaldybės naudoja apginti tuščius namus nuo skvoterių. O JAV fantastas ir kritikas Markas von Schlegellis, likęs viešbutyje vienai nakčiai, surengė savo romano "Mercury Station" skaitymą. Scena tapo dvigulė lova, o klausytojai įsitaisė visur, kur galėjo.
Viešbutyje jau buvo kino filmų rodymai, poezijos skaitymai, pankų grupės koncertas, Visa tai, anot savininkų, "Marienbade" sukuria ypatingą atmosferą.