Šio trečiadienio Lietuvos televizijos „Žurnalisto tyrimo“ herojus – regėjimo negalią turintis devyniasdešimtmetis, po slaugos senelių namuose likęs be cento. Klastingą pinigų ir turto nusavinimo aferą atskleis žurnalistė Lina Paškevičiūtė.
Beveik nematantis buvęs mokytojas į senelių namus „Senjorų rojus“ buvo priviliotas pažadėjus suorganizuoti akių operaciją. Vytautas Sidabrius taip ir liko beveik nematantis, tolimi giminaičiai rado jį nugrūstą į slaugos ligoninę – apleistą, liūdną, be cento ir asmens dokumentų. Paaiškėjo, kad „Senjorų rojaus“ vadovas V. Miknius prieš atsikratydamas senuko per keletą dienų ištuštino visas jo sąskaitas ir pardavė namus. Dabar galima tik spėlioti, kokiu būdu iš neregio jis išgavo parašą ant įgaliojimo.
Sklypą prestižinėje Kačerginės vietoje ant Nemuno kranto apsukruolis pardavė šeimai, kuriai priklauso ir pastatas, kuriame įrengtas „Senjorų rojus“. Šie jau spėjo žemę su senolio namu perparduoti. Ar įžūlaus nusikaltimo prieš vienišą seną mokytoją organizatoriai gali likti nenubausti, aiškinasi Lina Paškevičiūtė.
Antroji šio savaitės „Žurnalisto tyrimo“ tema – vaikų švietimo įstaigų ir laidojimo verslo kaimynystė. Ar įmanoma apeiti įstatymus, norint įrengti šarvojimo salę prie pat pradinės mokyklos? Taip, jeigu verslininkas pasiskelbs, kad užsiima ...labdara. „Jeigu kas nori labdaringai pasilaidoti, prašom į Lentvarį“, – kviečia reportažo autorius Aurimas Račiukaitis. Šiame Trakų rajono miestelyje prie pat pradinės mokyklos netikėtai atsidarė šarvojimo salė. Tokia karstų procesijų kaimynystė nemaloniai nustebino mokyklos bendruomenę. Tačiau skundai įvairioms institucijoms mokyklai niekuo nepadėjo. Pasirodo, kad griežtus laidojimo verslui taikomus reikalavimus galima lengvai apeiti, nes katafalką vairuojantis verslininkas užsiima...labdara. Verslininkai problemą išsprendė paprastai – liūdesio buveinėms panaikino atstumų apribojimus.
„Žurnalisto tyrimas“ – trečiadienį 19.45 val. per Lietuvos televiziją. Vedėja Rūta Sinkevičienė.