Leidykla „Metodika“ išleidžia jau trečiąją antikos mąstytojo L. A. Senekos knygą. Šį kartą skaitytojai kviečiami pasinerti į gera darymo meno pagrindus.
Lucijus Anėjus Seneka. Apie geradarystes. Iš lotynų kalbos vertė Dalia Dilytė. – Vilnius: Metodika, 2011. – 208 p. – (Klasika)
Tai kas gi yra geradarystė? Maloningas, džiaugsmo teikiąs ir teikiant tuo pačiu jo gaunąs veiksmas. Jis visuomet atliekamas mielai ir savanoriškai. Svarbu, ne kas padaroma ar duodama, bet kaip nusiteikus, nes geradarystės esmė glūdi ne atliktame poelgyje ar daikte, bet davėjo ar darytojo širdyje...
Romėnų rašytojas, filosofas Lucijus Anėjus Seneka jau prieš du tūkstančius metų mėgino apibrėžti geradarystės sąvoką. Jis samprotauja, kokiais kriterijais vadovaujantis galima palyginti skirtingus gerus darbus, svarsto, ar reikia labdaros įstatymo, ar dera priekaištauti nedėkingajam, ar turime visam pasauliui skalambyti apie savo gerus darbus, ar geriau juos atlikti tyliai.
Kaip ir kituose kūriniuose, Seneka čia kalba paprastai, visiems suprantamai, dažnai įsikarščiuoja, norėdamas mus įtikinti, bet niekada neprabyla sudėtingomis abstrakčių frazių virtinėmis. Rašytojas patraukia tuo, kad kreipiasi į mus betarpiškai lyg autoritetingas bičiulis ar mokytojas...
(Dalia Dilytė)
Leidykla „Metodika“ jau yra išleidusi L. A. Senekos knygą „Apie pyktį. Sielos vaistų receptai iš praeities“ (2010) bei rinktinę „Laiškai Lucilijui“ (2011).