Tikimybė, kad toks kandidatas liks be darbo ilgą laiką, yra net perpus mažesnė. Tyrimo metu apklausta per 80.000 respondentų – studentų ir darbdavių – 34 šalyse, įskaitant Lietuvą.
Gautus rezultatus iš dalies galima paaiškinti tuo, kad studijų ir praktikos programos užsienyje ugdo asmenines žmonių savybes, kurių iš darbuotojų tikisi darbdaviai. 92 proc. apklausoje dalyvavusių darbdavių nurodė, kad ieško kandidatų, kurie pasižymi pasitikėjimu savimi, gebėjimu spręsti problemas, smalsumu, tolerancija, savo stiprybių ir silpnybių suvokimu.
Kai kurie kiti įdomūs faktai iš tyrimo:
- 1 iš 3 „Erasmus“ praktiką atlikusių jaunų žmonių gauna darbo pasiūlymą iš organizacijos, kurioje stažavosi; - 1 iš 10-ies „Erasmus“ praktiką atlikusių žmonių įkūrė savo verslą; - 64 proc. darbdavių teigia, kad darbuotojams su užsienio patirtimi yra linkę patikėti daugiau atsakomybės; - Su darbu nesusijęs faktas: 27 proc. pagal „Erasmus“ programą į užsienį išvykusių žmonių čia susirado „antrąją pusę“.
Šiemet startavusi naujoji programa „Erasmus+“ suteiks galimybę 2014-2020 m. į užsienį mokytis, stažuotis ir dirbti 4 milijonams žmonių. Per šį laikotarpį programai bus skirta 15 milijardų eurų – 40 proc. daugiau nei ankstesniame laikotarpyje.
Daugiau rasite čia.