Studijoje, pavadintoje „Bedarbių karta: Pasaulinio jaunimo nedarbo iššūkis“, pateikiami skaičiai stulbina. Jos autorių surinktais duomenimis, vien Europos Sąjunga dėl didelio jaunimo nedarbo kasmet praranda apie 150 milijardų eurų. Į tai įskaičiuojamos socialinės išmokos, kitos išlaidos, taip pat pridėtinė vertė, kuri būtų sukurta, jei darbo neturintys jauni žmonės visgi dirbtų.
Anot tyrimo ekspertų, jaunimo nedarbas yra ne vien ekonominės krizės padarinys, o daug metų brendusi problema: „Ši problema neatsirado per vieną naktį. Ji lėtai, bet sistemingai augo per pastarąjį dešimtmetį su visais iš to išplaukiančiais ekonominiais ir socialiniais padariniais. Tarp jos priežasčių yra atotrūkis tarp gebėjimų, kurių reikia darbdaviams, ir įgūdžių, kuriuos turi jauni, darbo ieškantys žmonės. Taip pat juntamas didelis kokybiško švietimo apie verslumą trūkumas, daugelyje šalių problemą papildomai aštrina nelankstus darbo rinkos reguliavimas“, - įžvalgomis dalinasi Šonas Rašas (Sean Rush), „JA Worldwide“ vadovas.
Tyrimo atlikėjai mano, kad globalią jaunimo nedarbo problemą galima išspręsti tik aktyviai bendradarbiaujant vyriausybėms, darbdaviams, švietimo įstaigoms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Tačiau tam, kad būtų pasiekti apčiuopiami rezultatai, prireiks ilgalaikio proceso. Priemones turi pasirinkti kiekviena valstybė ar regionas, bet jos privalo apimti:
Naujų darbo vietų kūrimo skatinimą; Kokybiškesnį jaunų žmonių rengimą darbo rinkai; Verslumo skatinimą; Produktyvumo darbo vietose didinimą; Bendros ekonominės gerovės didinimą.
Visą studiją anglų kalba galima rasti svetainėje www.jaworldwide.org