• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Adomas Bužinskas į Lietuvos kariuomenės savanorių greta užsirašė iš karto, vos tik jo tvarkaraštyje atsirado laisvo laiko, reikalingo 3-4 savaites trunkančiam baziniam savanorio kursui išeiti. Aktyvus vaikinas įrodo, kad tobulėjimui ribų nėra: jis sėkmingai derina dienines bakalauro studijas, darbą pilnų etatu Valstybinėje geležinkelio inspekcijoje, aktyvią visuomeninę bei politinę veiklą ir savanorystę kariuomenėje, kuri jam tikrai nėra mažiau svarbi negu kitos veiklos. Bet apie viską iš pradžių.

REKLAMA
REKLAMA

Adomai, tradicinis klausimas: kaip tampa Lietuvos kariuomenės savanoriu ir kodėl tu pats priėmei šį sprendimą?

REKLAMA

Viskas prasideda nuo mažų dalykų. Pakankamai ilgai domėjausi karyba, valstybės gynyba, turėjau minčių stoti į karo akademiją, tačiau susiklostė taip, kad pasirinkau kitą sritį ir tapau politikos mokslų studentu. Vėliau, atsiradus daugiau laiko, pagaliau užpildžiau savanorio anketą: tai buvo praeitų metų balandį. Į savanorių kursus nuvažiavau tik rugpjūtį, nes pakankamai ilgai užtrunka įvairios procedūros, pavyzdžiui, sveikatos patikrinimas. Žingsnis po žingsnio ir išpildžiau savo seną svajonę tapti kariuomenės savanoriu.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atrodo toji tarnyba?

Yra tam tikrų privalomų veiklų, tokių kaip pratybos, tačiau kadangi čia esi savanoriškais pagrindais, kitas veiklas galima nesunkiai derinti prie savo užimtumo, tvarkaraščio. Teko ir su pasieniečiais pratybas turėti, ir imituoti priešo gretas profesionalios karo tarnybos kariams. Pratybos būna pačios įvairiausios: nuo šaudymo iki lauko taktikos, čia jau priklausys nuo to, kaip kuopos vadas sudėlios kalendorių, jos yra nelengvas fizinis ir psichologinis išbandymas, tačiau duodantis ir labai daug grįžtamosios naudos. Savanoriai priklauso aktyviajam kariuomenės rezervui, tas man labiausiai ir patinka. Beje, savanorių gretose yra tikrai nemažai merginų, ir, manau, kad jos labai puikiai įsipaišo į tarnybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas, kiekvienas savanoris gali įgyti specializaciją ir tapti, pavyzdžiui, kulkosvadininku, kulkosvaidininko padėjėju, granatsvaidininku ir pan. Šie kursai yra įvairūs ir skirtingos trukmės, tačiau paprastai jie trunka bent 10 dienų, kurias turi praleisti savo padalinyje. Savanoriai dalyvauja įvairiose eisenose, kariniuose paraduose, žygiuose. Manau, kad ši veikla itin tinka nedirbantiems studentams, nes jie turės galimybes visakeriopai mėgautis kariuomenės savanorio patirtimi ir būti pilnai užimti.

REKLAMA

Papasakok šiek tiek daugiau apie tą grįžtamąją naudą. Kokios buvimo kariuomenės savanoriu pamokos tau buvo pačios naudingiausios?

Pasirinkimas tapti kariuomenės savanoriu yra itin populiarus tarp studentų, kuriuos motyvuoja įvairios paskatos, tokios kaip galimybė susigrąžinti įmokas už mokslą, nuolaidos stojant į valstybės tarnybą ir pan. Taigi, karjeros prasme tai yra labai naudingas žingsnis. Tačiau man čia buvo svarbūs ir kiti dalykai. Savarankiškumas, atsakomybė, kantrybė – sakyčiau, tai yra trys bazinės savybės, kurias man labai padėjo išsiugdyti kariuomenė. Pasitikėjimas savimi tapo kitoks: ne kažkoks perdėtas ar kvailas, bet toks, kuriam keli didesnius reikalavimus. Supratau, kokią reikšmę turi komandinis darbas, apskritai, jaučiuosi labai paaugęs kaip asmenybė.

Ačiū už pokalbį!  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų