• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki sausio 24 d. truksiantis Pasaulio ekonomikos forumas Davose – vienas iš garsiausių renginių, į kurį susirenka įtakingiausi politikai, verslininkai, mokslininkai ir visuomenininkai iš viso pasaulio. Kaip ir kasmet, šiemet dėmesys skiriamas globalioms problemoms – ginkluotiems konfliktams, pasaulio ekonomikai ir socialinei nelygybei. Tačiau 50 jaunuolių, pakviestų diskutuoti į garsųjį Šveicarijos kurortą, tokią galimybę gavo dėl realių, ir pasaulio mastu – visai nedidelių darbų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio jaunimui atstovauja ir lietuvė

Šiemet Pasaulio ekonomikos forume dalyvauja dvi viešnios iš Lietuvos. Tai prezidentė Dalia Grybauskaitė ir 27-erių metų visuomenininkė Andželika Rusteikienė, priklausanti jaunimo tinklui „Global Shapers“. Į šį tinklą Pasaulio ekonomikos forumas subūrė per 500 aktyvių jaunuolių iš viso pasaulio.

REKLAMA

„Global Shapers“ nariai – tai jaunesni nei 30 metų žmonės, kurie įgyvendina ekonominius ir socialinius projektus, skirtus verslumo, švietimo ir pilietiškumo ugdymui savo mieste. Šiuo metu tinklo veikloje dalyvauja komandos iš 401 miesto. Dalyvauti forume po atrankos buvo pakviesti 50 šiam tinklui priklausančių jaunų žmonių. Iš jų – tik 6 europiečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Iš jaunimo tikisi konkretumo

Įdomu tai, kad globalioms problemoms spręsti skirtame forume, jaunimui sąmoningai skirtas kiek kitoks vaidmuo – jis kviečiamas ne tik diskutuoti globaliomis temomis, bet ir pasidalyti savo patirtimi, kaip kovoja su tam tikromis problemomis savo mieste ar šalyje.

„Labai paprasta kalbėti apie klimato atšilimo poveikį pasauliui, tačiau visai kas kita – imtis veiksmų, kad tavo mieste sumažėtų užterštumas“, – sako vienas iš „Global Shapers“ iniciatorių David Aikman ir pabrėžia, kad jaunuoliai, pakviesti į Davosą, turi būtent tokios – konkrečių veiksmų ir projektų – patirties. Tai, kad jaunųjų lyderių karta turi ne tik mąstyti ir kalbėti apie svarbias problemas, bet ir mokėti jas spręsti, D. Aikman vadina savotiška revoliucija: „Pokalbyje su jaunimu mes vis dar norime girdėti kuo daugiau balų ir kuo įvairesnių nuomonių. Tačiau užuot kalbėję apie globalias problemas, mes pradėjome orientuotis visai į kitą mastelį“.

Parengta pagal www.biznews.com ir www.verslosavaite.lt informaciją.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų