Seimas po pateikimo pritarė iniciatyvai prašyti Generalinės prokuratūros, kad ji bylą dėl buvusios savanorio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Juro Abromavičiaus žūties perduotų teismui.
Už tokią liberaldemokrato Petro Gražulio iniciatyvą antradienį balsavo 22 parlamentarai, jai nepritarė 2 Seimo nariai, o 8 balsuodami susilaikė.
Pasak P.Gražulio, tokia idėja jam kilo po to, kai konservatoriai viešai išsakė abejones, jog Generalinė prokuratūra vilkina bylos perdavimą teismui.
"Ši byla buvo baigta. Tik Seimui sudarius laikinąją tyrimo komisiją, tučtuojau prokuratūra atnaujina bylą. Kodėl jinai atnaujina bylą? Tam, kad trukdytų Seimo komisijai išsamiau išnagrinėti šį klausimą, kadangi atnaujinta informacija tampa operatyvinė, jinai yra slapta ir prie jos neprieinama. Ne be spaudimo šitoks prokuratūros nutarimas įvyko. Manau, kad Seimo paraginimas tikrai būtų naudingas", - pristatydamas nutarimo projektą kalbėjo P.Gražulis.
Parlamentaras, be kita ko, pasiūlė pakeisti Prokuratūros įstatymą taip, kad bylos, kurios turi platų atgarsį visuomenėje, po penkerių metų tyrimo būtų privalomai perduodamos nagrinėti teisman.
"Dabar šitokia situacija sudaro didelę galimybę prokuratūrai tuo manipuliuoti ir bylas vilkinti", - sakė P.Gražulis.
Tuo metu Seimo Teisės departamentas, preliminariai vertindamas nutarimo atitiktį Konstitucijai, išreiškė abejones, ar toks kreipimasis į Generalinę prokuratūrą nevaržo prokuroro nepriklausomumo.
Lietuvos Konstitucijoje yra įtvirtintas valdžių atskyrimo principas, kuris reiškia, kad įstatymų leidžiamoji, įstatymų vykdomoji ir teisminė valdžios yra atskirtos - vadinasi, politikai negali kištis į teisminės valdžios kompetencijos sferą.
Teisės departamento išvadoms pritarė ir pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas, tačiau vienu geriausiu įstatymų žinovu laikomas politikas nesugebėjo įtikinti kitų seimūnų - daugiausia darbiečių ir libdemų balsais nutarimui po pateikimo buvo pritarta.