Lietuvai, ketinančiai statyti naują atominę elektrinę, netrukus gali tekti rinktis tarp senųjų partnerių ir Lenkijos. Naujoji elektrinė gali apsunkinti ilgalaikį bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių arba smarkiai aptemdyti sparčiai šylančius Lietuvos ir Lenkijos santykius, rašo dienraštis "Respublika".
Tačiau ūkio ministras Vytas Navickas pareiškė negavęs jokių nerimą keliančių signalų iš Latvijos, o "Eesti Energia" poziciją vertinąs skeptiškai. Pasak jo, nėra jokio pagrindo vienai ar kitai valstybei būti nepatenkintai Lenkijos dalyvavimu projekte.
"Kalbėjau su Latvijos ekonomikos ministru. Jokio nepasitenkinimo ar ketinimų nedalyvauti projekte nėra, išvis nėra jokių pasikeitimų. Aišku, dar reikia, kad Seimas patvirtintų įstatymą - gal dar jie ką nors prirašys", - sakė ūkio ministras.
"Eesti Energia" priekaištų dėl neva sulaužyto Baltijos šalių susitarimo V.Navickas rimtais nelaiko. Pasak jo, estai kelia triukšmą, galbūt ne iki galo suprasdami situaciją.
"Jie mano, kad tos trys šalys turi diktuoti Lenkijai sąlygas, o taip nėra. Visiems elektros užteks", - ramino V.Navickas.
Pagal pernai pasirašytą dokumentą naujos atominės elektrinės projekte turėjo dalyvauti tik Baltijos valstybės, pagal praėjusią savaitę Lietuvos ir Lenkijos premjerų pasirašytą susitarimą prie projekto prisijungia ir Lenkija.
Nepasitenkinimą tuo išreiškė latvių ir estų atstovai. Abiejų šalių atstovai kaltina Lietuvą pažeidus anksčiau pasirašytą susitarimą tarp Baltijos valstybių.